У Закарпатті правоохоронці затримали керівника військово-лікарської комісії, у якого виявили приблизно 11 мільйонів гривень готівкою | УНН
Чиновника затримали за отримання хабаря у розмірі 6 тисяч доларів за виготовлення підроблених довідок. Під час обшуків у його помешканні виявили готівку, що перевищує 11 мільйонів гривень у валютному еквіваленті.
У Закарпатті затримали керівника військово-лікарської комісії за підозрою у отриманні хабарів. Під час обшуків у його квартирі було виявлено готівку в різних валютах на загальну суму, що дорівнює приблизно 11 мільйонам гривень, повідомляє УНН з посиланням на Генеральну прокуратуру.
У Закарпатті правоохоронці підозрюють голову військово-лікарської комісії в причетності до організації отримання незаконних коштів за видачу фіктивних медичних висновків. Під час обшуку, проведеного в його домі, було виявлено готівку в різних валютах, загальна сума якої становить приблизно 11 мільйонів гривень. Встановлення джерела цих фінансів перебуває на стадії перевірки та отримає окрему правову оцінку.
За інформацією, отриманою в ході розслідування, 60-річний чиновник вимагав у військовозобов'язаного 6 тисяч доларів за допомогу в проходженні військово-лікарської комісії та отриманні висновку про обмежену придатність до служби. Зокрема, мова йшла про використання існуючих медичних документів без проведення необхідних обстежень і офіційного підтвердження діагнозів.
На Чернігівщині викрили посадовця ТЦК, який за хабарі впливав на рішення ВЛК - ДБР28.01.26, 15:26 * 3940 переглядiв
Правоохоронні органи зафіксували передачу частини фінансових коштів. Після підготовки висновку та відправлення матеріалів до територіального центру комплектування, посадовця затримали відповідно до статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.
В ході обшуку, що відбувся 20 квітня 2026 року, було конфісковано:
Згідно з інформацією, наданою Офісом Генерального прокурора, серед вилучених предметів виявлено купюри з позначками, які були передані як аванс у рамках оперативного контролю за вчиненням злочинних дій. Наразі готується звернення до суду з проханням про арешт майна.
Дії чиновника були класифіковані відповідно до частини 3 статті 368 Кримінального кодексу України. Йому було вручено повідомлення про підозру. Прокурори ініціювали процедуру обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою, а також розглядається питання про його відсторонення від займаної посади.