Новини світу фінансів

В Україні намічається значна зміна в курсі долара: уряд поділився своїми намірами.

В Україні прогнозується значне підвищення офіційного курсу долара. Відповідно до урядових планів, до кінця 2026 року він може досягти 44,8 грн, а до завершення 2028 року - 45,8 грн. Станом на 1 липня Національний банк встановив офіційний курс на рівні 41,82 грн.

У Бюджетній декларації уряду на період 2026-2028 років йдеться про економічне зростання. Цей документ отримав схвалення 27 червня.

"Кабінет Міністрів України постановляє: схвалити Бюджетну декларацію на 2026-2028 роки", - йдеться в ньому.

Бюджетна декларація являє собою документ, що стосується середньострокового бюджетного планування. Вона встановлює основи бюджетної політики та ключові показники державного бюджету на середній термін. Цей документ слугує базою для розробки проекту державного бюджету та прогнозів місцевих фінансів.

Який курс "запланували" в уряді

Згідно з прогнозами, до кінця 2026 року офіційний курс долара досягне 44,8 гривень. У той же час:

Згідно з прогнозами, середній курс у 2026 році очікується на рівні 44,7 грн. У 2027 році він може зрости до 45,2 грн, а у 2028 році - до 45,6 грн.

Втім, наголошується в документі, на сьогодні неможливо точно обчислити обсяги допомоги, кредитів та інвестицій, які необхідні для відновлення країни. Адже внаслідок війни "втрати та руйнування щодня зростають і становлять уже сотні мільярдів доларів".

Отже, у Кабінеті Міністрів, ймовірно, вказують на те, що в нинішніх умовах важко передбачити, яким стане курс долара через декілька років.

Такої ж позиції дотримується і народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк. Він підкреслює, що прогнозування валютного курсу в умовах війни є не більше ніж спробою "вгадати наосліп".

"Не вірю в такий прогноз. Але поки що саме його вклали в бюджетну декларацію", - зазначив нардеп.

Як повідомляв OBOZ.UA, перше півріччя 2025 року Україна закінчує з цілком прийнятним курсом долара - який не дотягує і до 42 грн. Що про майбутню вартість валюти кажуть міжнародні інститути, інвестори, банкіри та учасники готівкового ринку, а також чому навіть найдетальніший прогноз варто сприймати обережно, читайте в матеріалі.

Читайте також