Новини світу фінансів

Росія стрімко нарощує потенціал свого оборонно-промислового комплексу, повідомляє Defense Express.

Протягом періоду з 2000 по 2022 рік Росія збільшила свої витрати на оборону мінімум на 227%.

Російський військово-промисловий комплекс у 2022 році налічував 1400 підприємств, багато з яких були державної власності. Тепер же на оборонних підприємствах працюють 4,5 мільйона осіб, пише Defense Express.

Королівський об’єднаний інститут оборонних досліджень (RUSI) представив нову доповідь, у якій розглядаються темпи "промислової мобілізації" Росії в умовах повномасштабної війни з Україною. Відповідно до наведених даних, Кремль заздалегідь адаптував країну до військових умов, що дозволило російській стороні виграти час і здобути ресурсну перевагу над Україною та західними країнами.

Зазначається, що з 1400 підприємств оборонно-промислового комплексу Росії 75% належать безпосередньо до виробничих, а ще 25% - до науково-дослідних.

Крім того, 2022 року 977 підприємств російського ВПК належали до сфери управління "Мінпромторгу РФ", 166 підприємств перебували під контролем російського Міноборони, 80 підприємств були пов'язані з корпорацією "Роскосмос", а ще 43 підприємства входили до структури "Росатома".

У виданні звернули увагу на те, що з 2000 до 2022 року Росія наростила свої оборонні витрати щонайменше на 227%. Завдяки цьому росіянам вдалося зберегти частину військово-промислової бази часів СРСР. Водночас країни Заходу скорочували свої військові витрати.

В RUSI повідомили, що оборонна промисловість складає 25% з 4000 державних компаній Росії. Протягом березня-липня 2022 року було прийнято ряд ключових рішень, що стосуються промислових підприємств.

У публікації зазначили, що в період з березня по липень 2022 року в Російській Федерації були затверджені:

Після цього військові заводи Росії почали швидко отримувати додаткові кошти. Фінансування надходило з державного бюджету, а також через пільгові кредити від банків з відсотковою ставкою 6% на рік.

У публікації зазначено, що, в результаті цих змін, за підсумками 2023 року державна корпорація "Ростех" збільшила свій валовий дохід на третину, що становить приблизно 30 мільярдів доларів. Однак чистий прибуток корпорації досяг лише 2,68%.

В RUSI зазначили, що ці дії дозволили Росії отримати щонайменше чотири місяці переваги над цивілізованим світом.

У Міноборони України розповіли про ВПК Росії

Раніше генерал-лейтенант, перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк розповідав про ВПК Росії та її запаси радянської техніки. За його словами, спостерігаються певні ознаки того, що у Росії є проблеми з основними номенклатурами озброєнь.

Представник міністерства пояснив, що цей дефіцит виник через те, що Росія почала досить суттєво масштабувати виробництво зброї.

Можливо, вас також привернуть увагу новини:

Читайте також