Новини світу фінансів

У Житомирській області медики вимагали у військовослужбовця хабар за оформлення інвалідності - відеозапис.

Лікарі намагалися "вирішити питання" швидко, щоби встигнути все зробити до реформи, якою передбачена ліквідація МСЕК. Боєць домовився про хабар і звернувся до СБУ.

У Малині, що на Житомирщині, медичний персонал місцевої лікарні зажадав у тяжкопораненого військового гроші для оформлення підтвердження інвалідності. Лікарі отримали підозри у скоєнні правопорушення, проте їх не відсторонили від виконання службових обов'язків. Цю інформацію повідомляє ТСН.

Боець на ім'я Григорій поділився, що місцеві медики вимагали від нього 2000 доларів та 10 тисяч гривень для переоформлення третьої групи інвалідності, отриманої внаслідок поранення на фронті.

"Руки, ноги, голова і грудна клітка отримали поранення, а легеня була пробита," -- розповідає військовий.

Після завершення лікування та реабілітаційного процесу Григорій отримав третю групу інвалідності. Однак, через рік, коли настав момент для її підтвердження, медики з Малина вимагали за це фінансову компенсацію.

"Пропоную обговорити деталі; у вас не вистачає певних документів і довідок. Ми все підготуємо, а потім перейдемо до фінансових розрахунків. Вони озвучили вартість та терміни очікування — це дві тисячі доларів," — зазначив військовий.

Також у військовослужбовця вимагали 10 тисяч гривень, щоб надати довідку, яка б підтверджувала його інвалідність. Григорій погодився на цю умову, після чого покинув лікарню та звернувся до Служби безпеки України в Житомирській області.

"Я втратив бажання злитися після всього, що мені довелося пережити. Проте відчуття образи залишилося. Мені хотілося вчинити агресивно, наприклад, вдарити когось табуреткою, але я вирішив, що варто дотримуватися закону: кожен повинен відповідати за свої вчинки," - ділиться він своїми думками.

Весь процес від початку до завершення військовий проходив у співпраці з правоохоронними органами. Він заплатив хабар, після чого дождався дзвінка від секретарки лікувально-консультативної комісії, яка повідомила, що його питання щодо інвалідності вирішено. Тепер йому залишалося лише відвідати місцевий МСЕК для отримання необхідного висновку.

Далі вже цим займалися правоохоронці.

Згідно з інформацією від журналістів, незважаючи на висунуті звинувачення у вимаганні хабаря, лікарі, які беруть участь у цій справі, продовжують виконувати свої обов'язки. Серед них – травматолог Олександр Миколайович Процюк, який отримав підозру. Він вийшов на волю під заставу у розмірі 240 тисяч гривень. У коментарі для журналістів він заявив, що висловлення "вимагав хабар" не відповідає істині.

"Пацієнт надійшов на лікування. Він вже тут, що вимагати, він уже тут, без виписки не вийде. Жодних робочих стосунків із секретарем ЛКК я не мав", -- каже лікар.

У лікарні не знайшлося секретарки лікарської комісії. Під час проведення слідчих заходів співробітники поліції Житомирщини виявили в її робочому кабінеті ті ж самі кошти, які вона вимагала за оформлення 3 групи інвалідності. Крім того, правоохоронці здійснили обшуки і в її житлі.

У поліції заявили, що секретарка комісії контактувала з іншими лікарями у справі про хабар, а в неї вдома знайшли готівку в іноземній валюті.

"Під час обшуків за місцем проживання було вилучено 20 тисяч доларів США. Мала зв'язки з працівниками МСЕК, а також з іншими лікарями, їй повідомили про пособництво", -- каже старший слідчий ОВС СУ ГУНП у Житомирській області Віталій Піонтківський.

Якщо вини жінки буде доведено, їй загрожує ув'язнення на термін від п'яти до десяти років із конфіскацією майна. Наразі секретарка ЛКК також отримала можливість вийти під заставу в розмірі 240 тисяч гривень.

У Малині, коли Григорію пропонували "вирішити питання", рекомендували не затягувати з грошима, щоби встигнути все зробити до реформи, якою передбачена ліквідація МСЕК.

Нагадаємо, що 26 жовтня повідомлялося, що у Львові звільнили керівництво медзакладу, де лікарка взяла хабар у розмірі 2 млн гривень

21 серпня в Закарпатті, зокрема в Хустському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, а також у керівника цього закладу, відбулися обшуки в рамках розслідування справи про хабарництво. Виявилося, що вони отримували кошти за видачу фальшивих довідок про інвалідність.

Читайте також