Новини світу фінансів

У Полтавській області чиновники привласнили 14,5 млн грн, які мали бути витрачені на "закупівлі" для потреб фронту.

Чиновники купили 90 дронів лише на папері. Гроші перевели в готівку та поділили.

Правоохоронні органи Полтавської області розкрили масштабну аферу із бюджетними коштами, виділеними на підтримку українських захисників. За даними слідства, посадовці однієї з міських рад регіону у змові з бізнесменами привласнили мільйони гривень під час придбання безпілотників.

Організатори угоди мали на меті придбати 90 дронів для військових потреб, оцінивши загальну вартість контракту в 14,5 мільйона гривень. Однак, перевірка виявила, що ціни на цю техніку були значно завищеними в порівнянні зі середніми ринковими показниками.

Для реалізації плану зловмисники залучили працівника департаменту, який фальсифікував акти прийому-передачі. Згідно з паперами, дрони нібито вже були передані установі, хоча насправді техніка на склад не надходила. Ці підроблені звіти стали підставою для того, щоб мерія негайно виплатила приватній компанії повну вартість неіснуючого товару.

Після того, як бюджетні кошти опинилися на рахунку підрядника, стартував процес їх легалізації. Керівник компанії здійснив переказ грошей на адресу інших організацій за неіснуючими послугами. Невдовзі ці фінанси були переведені у готівку та розподілені між усіма членами злочинної групи.

Кому повідомлено про підозру:

До уваги керівника та провідного спеціаліста відповідного департаменту міської ради.

Працівнику, що фальсифікував інформацію в офіційних документах.

Керівнику компанії-постачальника.

Фігурантам справи пред'явлено обвинувальні висновки за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема за зловживання посадовими повноваженнями, фальсифікацію документів та відмивання грошей, отриманих злочинним шляхом. Слідчі дії продовжуються, і в даний час встановлюється повний список осіб, причетних до розкрадання коштів оборонного бюджету.

Читайте також