Міжнародний валютний фонд роз'яснив, чому зниження вартості долара не свідчить про початок занепаду його провідної позиції в глобальній економіці.

Незважаючи на найзначніше піврічне зниження з 1973 року, американський долар продовжує залишатися основною валютою у глобальній фінансовій системі. Таку інформацію містить звіт Міжнародного валютного фонду під назвою External Sector Report.
Згідно з оцінками експертів Міжнародного валютного фонду, зниження курсу долара не є показником втрати довіри до нього. Це, швидше, наслідок надмірного укріплення валюти в 2024 році, геополітичних коливань, збільшення попиту на хеджування та зміни в очікуваннях щодо монетарної політики США.
Міжнародний валютний фонд підкреслює, що панування долара триває понад вісімдесят років, незважаючи на значні світові зміни, такі як крах Бреттон-Вудської системи в 1973 році, завершення Холодної війни у 1991 році та запровадження євро в 1999 році.
Долар залишається ключовою валютою у сфері міжнародної торгівлі, фінансів та резервів, і, за оцінками Міжнародного валютного фонду, його важливість не зазнала змін.
Долар також володіє "надмірною перевагою": США здатні залучати фінансування на більш вигідних умовах і в більших розмірах, ніж інші держави. Проте, це має і негативні наслідки – "надмірний обов'язок", адже валюта виконує роль гаранта стабільності в умовах глобальних криз.
Також МВФ указує на розвиток цифрових доларових активів, зокрема стейблкоїнів. Вони можуть посилити домінування долара, але також створюють ризики для фінансової стабільності.
Звіт акцентує увагу на тому, що торгові обмеження в країнах з дефіцитами, особливо у США, не вирішують світові дисбаланси, оскільки вони виступають як негативний фактор для внутрішньої економіки, знижуючи рівень інвестицій та заощаджень.