Економічні показники України: Dragon Capital переглянув свої прогнози щодо зростання ВВП, курсу долара та інфляції.

Аналітики знизили свої очікування щодо темпів економічного зростання.
Прогнозуємо, що реальний ВВП України у 2025 році може зрости до 3,5-5,5%, якщо між Україною та Росією буде укладено угоду про тривале припинення вогню. У ситуації ж, якщо війна триватиме, економічний ріст може сповільнитися до 2,5%. Ці дані наведені в прогнозі інвестиційної компанії Dragon Capital, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Компанія погіршила на 0,5 в.п. прогноз і в разі тривалого перемир'я, і за умови продовження війни.
"Незважаючи на те, що зниження економічної активності в першому кварталі 2025 року частково буде компенсовано позитивнішими прогнозами для енергетичного сектора, ми скоригували прогноз зростання реального ВВП на 0,5 процентного пункту, знизивши його до 2,5% в умовах сценарію 'триваючої війни', - зазначено в звіті компанії."
Річна інфляція почне знижуватись у червні-липні на тлі триваючого послаблення фундаментального тиску та високої бази порівняння в сегменті продуктів харчування за другу половину минулого року.
"Згідно з нашим прогнозом, ми очікуємо, що споживча інфляція знизиться до 8,1% у річному вимірі до завершення 2025 року в умовах сценарію "триваючої війни", тоді як в умовах "перемир'я" цей показник може досягнути 9-10%."
Стосовно курсу гривні, то Dragon Capital звертає увагу, що в першому кварталі цього року Нацбанк дозволив гривні зміцнитись відносно долара США на 1,4% -- до 41,5 грн/$1 після тривалого періоду контрольованої девальвації. Таке укріплення гривні стало реакцією НБУ на високу інфляцію, значні обсяги зовнішнього фінансування, глобальне послаблення долара та сезонне зниження попиту на іноземну валюту, вважають у компанії.
"Ми очікуємо, що НБУ повернеться до контрольованого і поступового послаблення гривні у другому півріччі, коли темпи інфляції почнуть знижуватися. Проте, зважаючи на суттєві обсяги фінансової допомоги, ми підвищили прогноз резервів НБУ до $59 млрд (з $41 млрд) та знизили прогноз курсу на кінець року до 44 грн/$1 (-4,4% рік до року; попередній прогноз -- 45 грн/$1)", - зазначили в інвесткомпанії.
Крім цього, встановлення стабільного мирного режиму може призвести до уповільнення процесу девальвації гривні в другій половині року. Це відбудеться завдяки збільшенню фундаментального тиску на ціни, а також покращенню платіжного балансу, оскільки зменшиться вихід приватних інвестицій і збережуться обсяги міжнародної фінансової підтримки.
Згадаємо, що Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) скоригував свій попередній прогноз економічного зростання України на 2025 рік, зменшивши його з 3,5% до 3,3%.