У березні золотовалютні резерви продемонстрували позитивну динаміку, що стало результатом кількох чинників.

Міжнародні резерви минулого місяця зросли на 5,6%.
За попередніми відомостями, міжнародні резерви України на 1 квітня досягли 42,4 мільярда доларів. Прес-служба Національного банку повідомила, що в березні резерви збільшилися на 5,6%.
"Національний банк пояснив цю динаміку тим, що, з одного боку, спостерігається значний притік фінансування від міжнародних партнерів, а з іншого боку, відбувається зниження чистого обсягу продажу валюти НБУ на валютному ринку, яке становить 12,5% у порівнянні з лютим."
У березні на валютні рахунки урядових органів у Національному банку було зараховано 5,98 мільярда доларів, з яких:
Крім того, Україна отримала кредит 970 млн дол. відповідно до угоди між Україною та Великобританією в межах ERA. Ці кошти не були зараховані до міжнародних резервів України у зв'язку з їх цільовим призначенням щодо використання.
Для обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті було виплачено 786,7 мільйона доларів. Додатково, Україна перерахувала Міжнародному валютному фонду 729,2 мільйона доларів.
"Згідно з інформацією НБУ, наявні міжнародні резерви покривають імпортні потреби на протязі 5,2 місяців."
У 2024 році міжнародні резерви України збільшилися на 8%. На 1 січня 2025 року їх обсяг досяг 43,8 мільярда доларів США.
У лютому обсяг золотовалютних резервів знизився на 6,7%, і на 1 березня він досягнув 40,1 млрд доларів. Це зменшення було викликане валютними інтервенціями Національного банку України, а також виплатами боргів держави в іноземній валюті.