Золоті запаси: Трамп підкопав довіру Німеччини.

Цю інформацію висвітлено в статті видання Politico.
У Федеральному резерві Нью-Йорка зберігається німецьке золото вартістю у 113 мільярдів євро. Загалом її запас -- другий за величиною в усьому світі, й американському сховищу довірили його 37% -- приблизно 1236 метричних тонн.
Запаси золота гарантують, що в разі потреби Німеччина зможе обміняти дорогоцінний метал на долари США або будь-яку іншу тверду валюту. З 1945 року політики були впевнені у надійності рішення зберігати там ресурси. Однак скасування обмеження на державні запозичення й готовність президента Дональда Трампа виходити за межі повноважень змусили в цьому засумніватись.
Депутат від Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Марко Вандервіц звертався з проханням перевірити запаси золота ще в 2012 році, проте тоді це не дало жодного результату. Сьогодні це питання виникло знову, і політик настійно закликав до аудитів золота, яке зберігається на території США. Він акцентував увагу на необхідності ручного перерахунку злитків та документування отриманих результатів.
Раніше ідеї щодо потенційної небезпеки зберігання золота в Нью-Йорку поширювалися прихильниками теорій змов. Наразі ж ці сумніви висловив сам старший радник Дональда Трампа і мільярдер Ілон Маск, який закликав до перевірки золотих резервів Сполучених Штатів.
У лютому представники німецького Бундесбанку впевнено заявили, що вони мають "надійного союзника" в Сполучених Штатах для зберігання своїх активів.
"Я цілковито вірю в наших партнерів із Федеральної резервної системи США," -- підкреслив президент Йоахім Нагель.
У 2013 році, під тиском громадськості, Бундесбанк прийняв рішення повернути все золото, яке раніше було розміщене у французьких сховищах. Тоді представники центрального банку зазначили, що активи для доступу до іноземних валют у Парижі більше не є необхідними, оскільки Франція також використовує євро. Наразі значна частина резервів зберігається у Франкфурті, а ще 13% – у Банку Англії.
Нагадуємо, що експерти JP Morgan оцінюють ймовірність рецесії в США та на глобальному рівні у 2023 році на рівні від 40% до 60%. Вони вказують, що нова торговельна стратегія Трампа, яка передбачає підвищення мит для багатьох країн, є найбільшим чинником ризику для світової економіки протягом всього 2025 року.
Китай дав відповідь на нові тарифи, введені Трампом, оголосивши про введення додаткових мит у відповідь. Крім того, Пекін повідомив про запровадження контролю за експортом та розширення списку "ненадійних суб'єктів".