Новини світу фінансів

Мас-медіа виявили методи незаконного виведення валюти за межі країни шляхом використання схем фіктивних імпортерів.

Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!

Поки вітчизняна економіка тримається на експорті, міжнародній підтримці та надзвичайних заходах валютного контролю, частина бізнесу продовжує цинічно виводити валюту за кордон та підривати економічну стабільність країни.

Проблема виведення валюти за кордон присутня практично в кожній галузі економіки, але особливе занепокоєння викликають схеми з використанням фіктивних імпортерів, маштаби діяльності яких протягом 2025 року вражають.

Діяльність таких компаній залишається стабільною протягом багатьох років і полягає в формальному оформленні митних процедур для імпортованих товарів. Ці товари потім продаються за готівку, а під виглядом перерахування коштів за нібито імпортовані товари насправді відбувається виведення валюти за межі країни.

Туреччина перетворилася на один з головних центрів для сумнівних імпортних угод. Хоча офіційно вона вважається торговим партнером, насправді через турецькі фінансові установи часто здійснюються операції з компаніями-прокладками, які приховують справжнє джерело та призначення коштів.

Ще один улюблений напрямок для виведення капіталу - ОАЕ. За останні два роки спостерігається бум реєстрації компаній в Дубаї, що використовуються українськими підприємцями для переказу грошей під виглядом оплати за неіснуючі контракти.

У нашому дослідженні було розглянуто імпорт товарів високого попиту (одяг, взуття, текстиль, трикотажні вироби, килими) за останні два місяці (квітень - травень 2025 року), зосередивши увагу на продукції з Туреччини та Китаю. В результаті аналізу виявлено найбільших фіктивних імпортерів, яких обсяги імпорту за вказаний період перевищують 670 млн. грн. Зокрема, це:

Читайте також