Новини світу фінансів

Журналісти створили список найбільших скандалів, пов'язаних із представниками НАБУ, які можуть призвести до ліквідації Бюро - повідомляє Depo.ua.

У антирейтингу представлені ситуації, пов’язані з потенційними зловживаннями службовими повноваженнями, конфліктами інтересів, недостовірним декларуванням, а також зв’язками з громадянами російської федерації.

Кількість скандалів навколо НАБУ невпинно зростає. Ми підготували добірку найбільш резонансних випадків діяльності цього органу у формі антирейтингу. Як з’ясувалося, якщо об’єднати історії "героїв" Семена Кривоноса в одну книгу, це могла б вийти ціла енциклопедія злочинів. Тут є і детективи, які втекли разом із родичами до Росії, і випадки торгівлі наркотиками, і шахрайства з криптовалютами, а також схеми, пов'язані з елітною нерухомістю та дорогими автомобілями, і тиск на суди для захисту корупціонерів-сімейників, і багато іншого, - повідомляють "Українські новини".

У топ-10 скандалів з представниками НАБУ, згідно з матеріалами журналістів, увійшли:

Тімур Аршавін, детектив, який мав доступ до державних секретів, втік до Румунії. Його дружина та її родичі мають чинне громадянство Росії, а сам Аршавін пов'язаний зі скандалом навколо мікрокредитування та підозрілих фінансових прибутків.

2. Микола Масляк - офіційний викривач НАБУ був затриманий за підозрою в організації наркоторгівлі та контрабанди прекурсорів. За інформацією журналістів, угруповання, в якому діяв Масляк, щомісяця заробляло понад 50 млн грн.

3. Олександр Риковцев, Станіслав Браверман та ще 15 детективів. У деклараціях співробітників НАБУ виявлено недостовірні відомості про криптовалюти. Зокрема, дружина Риковцева задекларувала біткоїни на понад $1 млн, а Браверман - фейкові операції з криптовалютою на понад 1,3 млн грн.

4. Валентин Шмітько, очільник підрозділу, задекларував велику суму готівки, яка іноді становила до 66% його офіційного річного доходу. Пізніше він перевів за межі країни понад 4,3 мільйона гривень. У той же час його дружина, незважаючи на воєнний стан, проводила відпустку за кордоном і отримувала державну допомогу в Україні.

5. Михайло Романюк - детектив, що паралельно займався розслідуванням справи "Роттердам+" і купував елітну нерухомість, оформлюючи її на своїх близьких. Вже володіючи маєтком, автомобілем та іншим майном, він також придбав квартиру площею 117 м² через програму "єОселя" на вигідних умовах.

Роман Нєдов, який обіймає посаду заступника керівника підрозділу, став власником двох квартир, оформлених на його тещу. В подальшому його дружина отримала ці квартири в подарунок за значно заниженою ціною, що дозволило приховати сотні тисяч доларів.

Станіслав Браверман - детектив, який вступив у романтичні стосунки зі свідком у справі, пов'язаній з бізнесменом Борисом Кауфманом. Це призвело до конфлікту інтересів та фактичного провалу двох корупційних розслідувань на мільярди гривень. Після того як ситуація набула широкого медійного висвітлення, Браверман був звільнений.

Олександр Доценко, який неодноразово виступав у ролі викривача НАБУ, виявився громадянином Російської Федерації з дійсним паспортом. Крім того, він є випускником Академії державної служби при президентові РФ, відомої як "школа ФСБ".

9. Олександр Скомаров - керівник Другого головного підрозділу детективів. Приховав російське громадянство свого батька та його бізнес в ОРДЛО. Його дружина виїхала за кордон на автомобілі, зареєстрованому на дружину нардепа від ОПЗЖ Христенка, яка проживає в Москві, а водієм був помічник Чаба Пейтера, якого з 2023 року розшукує НАБУ.

Маркіян Слоневський – детектив, що отримував постійні фінансові перекази від російського бізнесмена Владислава Іскендерова, який є власником компанії з Бєлгорода, що займається виконанням державних контрактів для країни-агресора. Він також зазначав у деклараціях криптовалюту, що зберігалася у підроблених гаманцях, і неодноразово фіксувався на підозрілих депозитних адресах.

Як зазначають "Українські новини", наведені випадки -- лише невелика частина наявних порушень. За кожним спійманим набушником ховаються десятки злісних порушників. У матеріалі наголошується на відсутності належної реакції з боку НАБУ, НАЗК та інших уповноважених органів на ці факти.

Раніше експерт Олег Постернак, коментуючи результати міжнародного аудиту НАБУ зазначив, що Бюро -- це інституційна помилка, яку неможливо виправити жодними косметичними реформами. "Бюро має бути розпущене, а не реформоване", - наголосив він.

Читайте також