Новини світу фінансів

Зеленський пояснив, чому Україні бракує дронів для перехоплення.

В Україні існує дефіцит дронів-перехоплювачів, необхідних для протидії масштабним атакам з боку Росії. Незважаючи на те, що ця технологія показує вражаючі результати, місцеві виробники поки що не можуть забезпечити нагальні потреби як на передовій, так і в тилу.

Цю інформацію озвучив Президент України Володимир Зеленський під час спілкування з представниками дипломатичного корпусу.

Зеленський підкреслив, що дрони для перехоплення виявилися ефективним засобом протиповітряної оборони, але їхня результативність значною мірою визначається розробником. В даний час над цим напрямком працює кілька компаній, і їхні результати по збиттю цілей істотно відрізняються.

"На мою думку, це дійсно ефективна зброя, яка демонструє вражаючі результати. Існує кілька виробників, які займаються її виготовленням. Чесно кажучи, не всі з них досягають ідеальних показників - результати варіюються від 60 до 90 відсотків в залежності від компанії. Проте, ми продовжуємо розвивати цей напрямок, і характеристики продукції постійно покращуються. Як я вже зазначав, є кілька компаній, які вже досягли значного прогресу в цій сфері," - наголосив Володимир Зеленський.

За його словами, головною перешкодою для повного захисту неба наразі є не лише фінансування, а технічна спроможність заводів виготовляти необхідну кількість апаратів у стислі терміни. На тлі прогнозів про можливі атаки на енергосистему під час зимових свят, попит на цю зброю є максимальним.

"Ми стикаємося з браком перехоплювачів, і справа вже не лише в фінансах. Хоча гроші завжди є обмеженим ресурсом, нині питання з перехоплювачами виходить за межі фінансових аспектів. Існують технічні труднощі, адже виробники не встигають забезпечити нас необхідною кількістю продукції", — підкреслив президент.

Зеленський підкреслив, що уряд робить все можливе для поліпшення якостей безпілотних літальних апаратів та підтримує виробників у збільшенні їхніх виробничих потужностей.

Нагадуємо, що глава держави Володимир Зеленський висловив тривогу, зазначивши, що в найближчі дні Росія може здійснити масштабну атаку на територію України.

Читайте також