Новини світу фінансів

Збитки Укрпошти в минулому році зменшилися практично на половину.

Про це повідомила пресслужба компанії, передає Укрінформ.

"Згідно з фінансовими показниками, які були підтверджені незалежним міжнародним аудитом, Укрпошта у 2024 році заробила 12,9 млрд грн. Це на 1,3 млрд грн, або 12,1%, перевищує результати 2023 року", - зазначено в повідомленні.

Зазначається, що фінансові показники демонструють зростання на рівні 12% вже другий рік підряд: у 2023 році дохід компанії, у порівнянні з 2022 роком, також виріс на 12% і склав 11,6 млрд грн.

У 2024 році ключові фінансові показники зросли завдяки значному збільшенню доходів: від міжнародного поштового обміну — на 45%, від приймання платежів — на 28,3%, від EMS-експрес-доставки — на 26,6%, від міжнародних відправлень — на 25,5%, а також від посилок — на 10,8%.

В компанії зазначають, що незважаючи на стабільний приріст доходів, у 2024 році Укрпошта зазнала чистого збитку, який, втім, зменшився майже вдвічі – до 413,2 млн грн, що на 383,2 млн грн менше, ніж у 2023 році.

Основними чинниками, які призвели до збитків, виявилися коливання валютних курсів (246,9 млн грн) та витрати на обслуговування майна, продаж якого був заборонений законодавчо (43,2 млн грн).

Отже, компанія фактично вже має позитивний операційний баланс, але збитки, які ми спостерігаємо, пов'язані з обслуговуванням валютних кредитів, що зростають у міру знецінення національної валюти, а також з недоотриманими доходами від запланованих продажів активів. Частина збитків також обумовлена постійним руйнуванням нашої інфраструктури (відділення, транспорт тощо), враховуючи, що Укрпошта здійснює свою діяльність вздовж усієї лінії фронту, де немає жодних інших компаній, - зазначив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Також у товаристві акцентують, що загалом за 2024 рік сплатили 3,1 млрд грн податків, зборів та обов'язкових платежів, що на 124,0 млн грн більше, ніж за 2023 рік.

Як було зазначено раніше, АТ "Укрпошта" у співпраці з Національним банком України та народними депутатами підготували законопроєкт, спрямований на розвиток фінансової інклюзії в Україні. Цей документ дозволить надавати фінансові послуги, зокрема, через відділення поштового оператора.

Парламент ухвалив законопроєкт №13018-д у першому читанні, який пропонує запровадження в Україні нового типу банківської установи - банку фінансової інклюзії. Цей банк функціонуватиме на основі обмеженої банківської ліцензії.

Читайте також