Новини світу фінансів

Затримано групу шахраїв, які незаконно заволоділи більш ніж 100 дронами, призначеними для Збройних Сил України, і "заработали" близько 11 мільйонів гривень | Основні новини України

Шахраї привласнили понад 100 дронів для ЗСУ та ошукали продавців на 11 млн грн / Фото: Офіс Генерального прокурора

Злочинна організація обманула волонтерів, військових та продавців дронів на суму майже 11 мільйонів гривень, маскуючись під благодійну допомогу для ЗСУ. Шахраї представлялися постачальниками квадрокоптерів і зникали з коштами після отримання авансових платежів.

Цю інформацію озвучили в Генеральній прокуратурі.

Згідно з даними розслідування, злочинну групу створив мешканець Тернополя, залучивши до співпраці двох спільників. Підозрювані завойовували довіру волонтерів і військових, пропонуючи їм бюджетні квадрокоптери з-за кордону. Щоб уникнути підозр, шахраї зареєстрували фізичну особу-підприємця на ім'я вигаданої особи та спочатку постачали замовникам невеликі партії по 3-5 одиниць з частковою передплатою. Після цього вони починали пропонувати великі обсяги товару за ще привабливішими цінами, але з умовою повної передоплати. Як тільки жертви перераховували гроші, злочинці переставали відповідати на дзвінки і блокували контакти замовників.

"Отримані гроші одразу виводились на криптогаманці чи рахунки фіктивних суб'єктів господарської діяльності, звідки спільники знімали їх та ділили між собою. Всі ці транзакції правоохоронці відстежили та задокументували", - йдеться в повідомленні.

Згідно з даними розслідування, підозрювані ввели в оману не лише покупців, а й продавців безпілотників.

"Спочатку вони купували невеликі партії товарів з відстрочкою платежу, після чого повністю розраховувалися. Після цього замовляли більші обсяги і переривали всі зв'язки. За дев'ять місяців їм вдалося обманути не менше дев'яти осіб на загальну суму 10,7 мільйона гривень", - повідомили в прокуратурі.

У процесі обшуків, які відбулися в Києві, Тернополі та Львові, було виявлено та вилучено 53 квадрокоптери марки DJI Mavic, коштовні метали, значні суми готівки в різних валютах, автомобілі, мобільні телефони, комп’ютерну техніку, фінансові документи та інші речі, що слугують доказами вчинених злочинів.

Розглядається питання щодо вибору запобіжних заходів для підозрюваного. Відбувається перевірка на можливу причетність інших осіб до вчинення злочинів.

Читайте також