Захист від "помилок" у робототехніці. У разі помилок, спричинених штучним інтелектом, буде можливість отримання страхової компенсації.

Страхова індустрія намагається отримати вигоду з занепокоєння щодо дорогих помилок і ілюзій, викликаних чат-ботами. Стартап Armilla розробив поліси, які компенсують витрати на юридичні позови проти компанії у випадку, якщо клієнт або інша третя сторона подадуть до суду через шкоду, завдану ненадійною роботою штучного інтелекту, згідно з інформацією Financial Times.
"Компанії поспішили впровадити ШІ для підвищення ефективності, але деякі інструменти, включно з ботами для обслуговування клієнтів, зіткнулися з незграбними і дорогими помилками. Такі помилки можуть виникати, наприклад, через недоліки, які змушують мовні моделі ШІ "галюцинувати" або вигадувати", пише видання.
Наприклад, у січні 2025 року банк Virgin Money вибачився після того, як її чат-бот на базі ШІ зробив догану клієнту за використання слова "virgin" (незайманий, невинний, -- ред.), а кур'єрська група DPD 2024 року вимкнула частину свого бота для обслуговування клієнтів після того, як той вилаявся на клієнтів і назвав свого власника "найгіршою компанією з доставки у світі".
У 2024 році суд ухвалив рішення, яке зобов’язало авіакомпанію Air Canada надати знижку, запропоновану її чат-ботом служби підтримки. Компанія Armilla зазначила, що можливі втрати від продажу квитків за зниженою ціною могли б бути компенсовані її страховим полісом, якщо б виявилося, що чат-бот Air Canada працював менш ефективно, ніж було передбачено.
Картхік Рамакрішнан, CEO Armilla, підкреслив, що нова розробка може мотивувати більше підприємств інтегрувати штучний інтелект, адже багато з них стримувалися через побоювання, що інструменти, такі як чат-боти, можуть не працювати належним чином.
Помилка в роботі інструмента штучного інтелекту сама по собі не буде підставою для активації виплати за полісом Armilla. Замість цього страхове покриття активується лише в тому випадку, якщо страховик визнає, що продуктивність ШІ впала нижче початкових стандартів. Наприклад, страхування Armilla може вступити в силу, якщо чат-бот надає точну інформацію клієнтам або співробітникам лише в 85% випадків, тоді як раніше цей показник становив 95%, як зазначили в компанії.
"Ми аналізуємо штучний інтелект, визначаємо ймовірність його зниження ефективності, а у разі деградації вживаємо заходів для його компенсації," – зазначив Рамакрішнан.
Раніше було зазначено, яке становище займає Україна в Східній Європі в контексті розвитку технологій штучного інтелекту.