Новини світу фінансів

З 2025 року за використання традиційного методу видачі фіскальних чеків продавців чекають штрафні санкції | УНН

Починаючи з 2025 року, продавці, які продовжуватимуть використовувати старі формати фіскальних чеків, підлягатимуть штрафу у розмірі 100% від вартості товарів, проданих з порушеннями. Такі чеки вважатимуться недійсними, повідомляє УНН.

Деталі

Наказ Міністерства фінансів №601 вимагає, щоб підприємства починаючи з 1 січня 2025 року впровадили новий формат та зміст розрахункових документів.

З 1 березня 2025 року для магазинів безмитної торгівлі передбачена можливість при продажу алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів видавати фіскальні чеки за "старою" формою, однак з обов'язковим зазначенням реквізитів паспортного документу покупця товару, ваги одиниці тютюнового виробу, кількості тютюнових виробів в одиниці товару (пачці), міцність алкогольних напоїв та об'єм у літрах одиниці товару (пляшки).

Наказ також вводить нові обов'язкові відомості, які повинні бути вказані на фіскальному чеку. Зокрема, замість фрази "платіжна система" (що включає назву платіжної системи, платіжний інструмент, код авторизації або інший ідентифікаційний код операції в платіжній системі та/або код транзакції) запроваджується термін "реквізити електронного платіжного засобу (платіжної картки)" у форматі, що відповідає вимогам безпеки емітента або платіжної системи. Перед цими реквізитами повинні бути надруковані великі літери "ЕПЗ".

Форма оплати (готівкою, електронними платіжними засобами, у кредит тощо), сума коштів, що сплачується за цю форму, та валюта операції замінюється на "вказівка форми оплати ("готівка", "безготівка", "інше"), сума коштів за даною формою оплати та валюта угоди".

Передбачалося, що у разі видачі фіскального чеку за старою формою, такий чек не вважатиметься розрахунковим документом і торговця можуть оштрафувати на суму 100% вартості проданих з порушеннями товарів за перше порушення і 150% - за наступні.

Однак в Мінфіні зазначили, що перехідний термін для запровадження нових вимог до форми та змісту розрахункових документів планується продовжити до 1 березня 2025 року.

"Унаслідок затяжної процедури узгодження та реєстрації наказу виникла потреба в подовженні терміну для бізнес-суб'єктів, щоб вони мали можливість налаштувати роботу розрахункових реєстраторів та програмних рішень для створення розрахункових документів згідно з новими вимогами, що були встановлені наказом № 601", - повідомили в Міністерстві фінансів.

Нагадаємо

Президент Володимир Зеленський ухвалив закон, що коригує терміни введення підвищених податкових ставок для фізичних осіб-підприємців. Тепер замість запланованої дати 1 жовтня 2024 року, нові ставки набудуть чинності з 1 січня 2025 року.

Читайте також