"Якщо ситуація з бізнесом залишиться напруженою". Експерт поділився прогнозами щодо майбутнього української економіки в найближчій перспективі.

Цю інформацію, за словами Олександра Паращія, керівника аналітичного відділу ІК Concorde Capital, наводить колонка NV Бізнес.
"Український бізнес накопичує кошти: чи то для інвестування в часи, коли ризики зникнуть, чи то для того, щоб потім вивести їх у менш ризикові юрисдикції, як тільки Нацбанк скасує обмеження на рух капіталу", -- наголосив експерт.
Він також підкреслив: "Проте, як би не було, жоден з нас не має наміру активно інвестувати. Якщо ж український бізнес не планує вкладати кошти, то чого ж ви очікуєте від іноземних інвесторів?"
Згідно з інформацією, наданою Паращієм, протягом останніх трьох років (2022-2024) підприємства в регіоні знизили свій чистий борг, що означає, що вони збільшили свої ліквідні активи та зменшили заборгованість перед українськими банківськими установами, приблизно на $21 мільярд.
Це включає:
Він акцентував увагу на тому, що існують два крайні варіанти розвитку подій:
"1. Якщо держава продовжить доїти, общипувати, "обілєчівати" та різним чином кошмарити бізнес, то матимемо відтік валюти з країни на $15+ млрд, як тільки будуть зняті обмеження. Такий відтік не компенсують ніякі приватні іноземні інвестиції, та і не буде ніяких іноземних інвестицій, бо сторонні іноземці не наївніші від місцевого бізнесу. В результаті, матимемо значні відтоки по платіжному балансу та банківській системі, болючу девальвацію гривні та деградацію економіки. А наш бізнес буде активно вкладати гроші за кордон (як це, між іншим, роблять українські банки: за часи великої війни вони поповнили валютними вкладами та позиками іноземні банки на нескромні $4.4 млрд).
2. Натомість, якщо уряд усе-таки повернеться обличчям до українського бізнесу, то лише той накопичений кеш (нехай після виведення дивідендів на $5 мільярдів) може бути примножений новими позиками десь 1 до 3, і в результаті лише за рахунок накопичень українського бізнесу та його кредитування матимемо інвестиції в розмірі $40 млрд. А вже потім сюди й іноземці активно підтягнуться. У результаті, матимемо рекордні інвестиції та швидке (і можливо стале) економічне зростання.
Яке рішення прийме наш уряд, залишається під знаком питання. На даний момент він, здається, віддає перевагу шукати можливості десь за кордоном.
Раніше повідомлялося, що попри всі обіцянки президента, з перезавантаженням БЕБ та зменшенням тиску на бізнес щось не так.