Новини світу фінансів

Які продукти залишаться стабільними в ціні у 2025 році: найкращі 5 варіантів.

В Україні найближчими місяцями ціни на деякі продукти будуть відносно стабільними. Йдеться насамперед про бакалію, сезонні овочі, яйця та молочні продукти. Однак ситуація може змінюватись, адже вартість формується з урахуванням багатьох факторів.

Детальнішу інформацію про те, які товари збережуть свої ціни на стабільному рівні, можна знайти в матеріалі РБК-Україна. Інформацію надають Контракти.UA.

Щороку в Україні спостерігається підвищення цін на споживчі товари, що викликане різноманітними факторами. Державна служба статистики реєструє коливання цін на основні продукти, і за останніми показниками, темпи продуктової інфляції зросли майже до 20%.

Одночасно фахівці виділяють кілька категорій товарів, для яких підвищення цін може бути менш вираженим, а в деяких випадках можливе навіть короткочасне зниження вартості в певних обставинах.

Аналізатори Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) у своєму щомісячному звіті повідомили про те, які категорії товарів показують стабільність у своїй ціні.

Соняшникове масло

Згідно з інформацією УКАБ, на початку місяця ціна на соняшникову олію підвищилася на 2%. Проте в квітні обсяги переробки соняшнику в Україні зросли на 7% в порівнянні з березнем. Це пов'язано з сезонним збільшенням постачання сировини та помірним зростанням попиту на олію.

Прогнозується, що запасів сировини вистачить для переробки, що допоможе утримати ціни на стабільному рівні в майбутньому. Варто відзначити, що на початку травня середня ціна соняшникової олії становила 76,7 грн за пляшку об'ємом 850 мл, що на 30% перевищує показники минулого року.

Рис

Ціна на рис залишається стабільною, і наразі вона на 13% нижча, ніж у попередньому році. В Україні більшість рису імпортується, що робить ціни чутливими до змін на світових ринках.

Глобальні ціни на рис досягли найнижчого рівня за багато років через зміцнення індійської рупії, оскільки Індія є найбільшим постачальником цього продукту. Високі запаси рису в країні та щедрий врожай в Азії також стримують підвищення цін. За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), обсяги світового виробництва рису в цьому році на 27% перевищують попит, що сприяє стабільності цін на ринку.

У травні середня вартість шліфованого рису становила 50,1 грн за кілограм.

Молочні вироби

За даними УКАБ, на початку травня 2025 року український ринок молока демонструє стабільність. Протягом двох місяців середні закупівельні ціни залишаються практично незмінними. На прилавках спостерігаються коливання цін у межах 1-6% залежно від виду продукції.

В Україні виробництво молока в період з січня по березень склало 1 447,3 тисячі тонн, що є на 3,5% нижчим показником в порівнянні з 2024 роком. Очікується, що внутрішній попит залишиться низьким серед споживачів. Водночас, значного падіння цін у найближчому майбутньому не планується.

Яйця можна описати як овальні або округлі об'єкти, які зазвичай містять ембріони птахів або інших тварин.

У першій половині року спостерігалося зростання цін, але, як і прогнозувалося, після Великодніх свят ціна на яйця почала знижуватися. За останній місяць вона впала на 5% до середньої 72,3 грн/десяток.

Прогнозується подальше зниження цін через зростання пропозиції від приватних господарств та сприятливі погодні умови. У цілому, яйця можуть потрапити до категорії товарів з стабільною або навіть знижуваною вартістю у другій половині року.

Сезонні овочі можна назвати овочами, які вирощують та збирають у визначений час року.

Ціни на овочі починають коливатися внаслідок збільшення обсягів як місцевого виробництва, так і імпортованої продукції. Вартість сезонних овочів, зокрема огірків, помідорів, капусти, буряків, моркви та картоплі, знизиться в період їхнього дозрівання і залишиться на стабільному рівні принаймні до приходу холодів.

Зокрема, за останній місяць ціни на огірки знизилися на 31%, а на помідори - на 21% у роздрібній торгівлі. Це зниження обумовлене зростанням пропозиції вітчизняних продуктів з теплиць та стабільним імпортом. Протягом найближчих кількох тижнів варто очікувати подальшого зниження цін на огірки на 5-10%.

Аналізуючи ситуацію, аналітик УКАБ Максим Гопка в інтерв'ю для РБК-Україна підкреслив, що майбутні коливання цін будуть залежати від погодних умов, проте вони не будуть такими ж, як у минулому році.

Читайте також