Новини світу фінансів

Які житлові приміщення обирають у Києві: аналіз цін на нерухомість по округах -- Delo.ua

Унікальні стратегії розвитку від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та більше ніж 90 провідних експертів галузі.

З травня 2024 року в Києві спостерігається значне зниження цін на житло: середня вартість однокімнатних квартир зменшилася з 65 тисяч до 60 тисяч гривень.

Ці факти підтверджує статистика, зібрана ЛУН та іншими платформами з нерухомості. Однак, згідно з інформацією, наданою Асоціацією фахівців з нерухомості України, інтерес до купівлі та продажу житлової нерухомості продовжує залишатися низьким, а справжні ціни демонструють тенденцію до зниження.

Оксана Ковтун, керівниця київського підрозділу АФНУ, в коментарі для Delo.ua повідомила, що в період листопада-грудня можливе зниження цін на 5%. Основний інтерес споживачів зосереджений на державних програмах, таких як єОселя, єВідновлення, а також на постановах, що регулюють отримання житла для ветеранів АТО (зокрема, Кабміном ухвалені постанови №280 і №119). За її словами, потенційні покупці в першу чергу орієнтуються на доступне житло, яке не перевищує 50 тисяч доларів.

"Якщо брати в еквіваленті - у валюті, ціни просідають. Якщо порівняти по статистиці порівняно з кінцем літа і знижаються від 5%. Це залежитьвід локації і стану об'єкту", - додала експертка.

Найдорожчі житлові приміщення традиційно розташовані в Печерському та Шевченківському районах, де середня вартість однокімнатних квартир складає близько $130 тисяч і $80 тисяч відповідно. Двокімнатні квартири в цих районах оцінюються в середньому в $185 тисяч і $125 тисяч.

Найдешевші варіанти нерухомості доступні в Деснянському та Дніпровському районах, де ціни стартують від $39,5 тисячі до $55 тисяч.

Крім того, у передмісті Києва активно розглядають можливість придбати бюджетну однокімнатну квартиру. У грудні 2024 року ціни починаються від $26 тисяч:

За статистикою ЛУН, найбільш поширена ціна на вторинці - $30-70 тисяч. Проте ціна зазвичай залежить і від типу забудови. Наприклад в останні роки найменше користуються попитом хрущовки, в результаті чого вони дуже впали в ціні.

Як зазначив в коментарі Delo.ua Business Adviser ЛУН Олександр Андросович, найдорожчі ціни на житло в Києві зафіксовані на дореволюційну нерухомість - це так звані "царські" будинки. Такі квартири дорожчі навіть від новобудов (на 17%) та "сталінок", які також котуються на ринку через високі стелі та краще планування. Ціни на двокімнатну у царських будинка та хрущовках відрізняються втриці - $157 тисяч проти $53 тисяч.

На думку експерта, це пов'язано з тим, що царські будинки зазвичай розташовані в центральних районах, у них високі стелі і їхня кількість досить обмежена.

Раніше Delo.ua повідомляло про те, що заміські будинки у передмісті Києва стрімко дешевшають.

Читайте також