Новини світу фінансів

Як найефективніше зберігати свої фінанси: рекомендації фахівців.

Про це повідомляють Контракти з посиланням на inkorr.com.

Учасники дискусії з виданням вважають, що конвертація гривневих депозитів у іноземну валюту не змінює суті справи. Більше того, інвестування в гривневі облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) виглядає більш вигідним варіантом — їх можна продати в будь-який момент, а держава забезпечує надійність збереження коштів. Однак, слід врахувати, що для інвестицій в ОВДП доцільніше використовувати значні суми, починаючи від 1000 доларів.

"Отже, для невеликих сум джерелом доходу можуть слугувати короткострокові депозитні рахунки в гривні терміном на 3-4 місяці. Можна з певністю стверджувати, що до завершення літа ситуація залишиться стабільною," - зазначає фахівець Олег Пендзин.

Андрій Шевчишин вважає, що після підписання мирної угоди ситуація може зазнати суттєвих змін, які можуть призвести до різкого падіння курсу гривні. У такому випадку готівка стане найпривабливішим варіантом для інвестицій. Експерт рекомендує інвестувати в долари, поки їх курс залишається відносно низьким, але радить утриматися від купівлі євро, очікуючи на ймовірне зниження його вартості.

Андрій Забловський виступає за більш узгоджений підхід до інвестицій, пропонуючи розподілити вільні кошти в різні "кошики". Він вважає, що стратегія частих змін валют на основі актуальних коливань курсу, зокрема обмін доларів на євро, є неефективною. З огляду на циклічність ринку, курс євро, найімовірніше, вже досяг пікових значень.

Для досягнення кращих результатів у формуванні диверсифікованого інвестиційного портфеля, рекомендується рівномірно розподілити капітал між іноземною валютою та гривнею (наприклад, через облігації внутрішньої державної позики або банківські депозити), а також регулярно контролювати та підтримувати цей баланс.

Всі фахівці одностайно радять утриматися від продажу валюти, якщо немає в цьому гострої необхідності.

Читайте також