Новини світу фінансів

Як уберегти свої фінанси від інфляції та отримати прибуток: українцям надали рекомендації.

Українцям не рекомендується вкладати всі свої кошти в один гривневий депозит. Замість цього доцільно розподілити частину заощаджень на короткостроковий вклад, а іншу – на довгостроковий. Ідеальним варіантом буде розміщення до 50% від загальної суми. Це дозволить не тільки зберегти фінанси від знецінення, але й отримати додатковий пасивний дохід.

Цю інформацію OBOZ.UA надав директор департаменту роздрібного бізнесу "Глобус банку" Дмитро Замотаєв. Він підкреслив, що для того, щоб уникнути потреби у достроковому розірванні депозитного договору, при його укладанні важливо врахувати два ключові аспекти. Зокрема:

Крім того, наголошується, оптимально розміщувати від 10 тис. грн на 6 місяців та довше. Це, за словами банкіра, допоможе "відчути прибуток від розміщення коштів".

"Для клієнтів, які мають намір скористатися депозитом як тимчасовим і безпечним способом збереження коштів під надійним банківським захистом, найкращим вибором стануть ультракороткі вклади. Це, наприклад, актуально для тих, хто планує ненадовго змінити місце проживання. Вклади на термін від 3 до 6 місяців забезпечать максимальний рівень безпеки та гарантують збереження купівельної спроможності коштів", - зазначив Замотаєв.

Разом з тим, зазначив він, найбільші середні ставки пропонуються на вклади 6-9 місяців. А з урахуванням акційних пропозицій та стартових бонусів вони можуть бути вищими від задекларованих банками в середньому на 0,5-1,5 відсоткового пункту.

Як обрати депозитну програму?

Разом із тим, за словами Замотаєва, при виборі депозитної програми важливо враховувати кілька ключових аспектів. Зокрема:

"Клієнт має можливість вибрати депозит, який найкраще відповідає його особистим цілям. Умови депозиту повинні бути зручними для інвестора," - підкреслив він.

Як повідомляло OBOZ.UA, експерти фінансового сектору не рекомендують українцям вкладати кошти в долар. Це пояснюється зниженням довіри до американської валюти через непередбачувану політику президента США Дональда Трампа. Таким чином, долар більше не вважається надійним активом, на відміну від внутрішніх державних облігацій (ОВДП), які вважаються найпривабливішим варіантом для інвестицій.

Читайте також