Новини світу фінансів

Як отримати статус інваліда українцям після скасування МСЕК: покрокове керівництво

Нова система буде повністю оцифрована.

З 1 січня 2025 року в Україні, після серії резонансних корупційних скандалів, буде ліквідовано медико-соціальну експертизу комісій МСЕК. Натомість функції експертизи виконуватимуть команди лікарів-практиків у кластерних та надкластерних лікувальних закладах.

У рамках великої реформи запроваджується нова система оцінки щоденного функціонування особи. Міністерство охорони здоров'я оприлюднило детальний план дій, який пацієнти повинні будуть виконати для отримання інвалідності з початку 2025 року.

Головною трансформацією в оновленій системі буде не тільки переміщення експертних функцій до кластерних лікарень, але й впровадження цифрових технологій та формування безперешкодного середовища для пацієнтів, що має забезпечити більшу прозорість і доступність процедур.

У МОЗ підкреслили, що система оновлюватиметься поступово, щоб відпрацювати всі нові механізми та захистити права та інтереси людей.

З 1 січня 2025 року пацієнтам доведеться проходити новий процес оформлення інвалідності, що включатиме дев'ять етапів. Ці етапи будуть значно спрощені та переведені в цифровий формат.

Етап 1. Спочатку лікар загальної практики готує документи пацієнта та разом із ним обирає зручний медичний заклад.

Крок 2 Лікар в електронній системі заповнює направлення та надсилає його до обраної лікарні. Направлення пацієнта на оцінювання відбувається без засідання ЛКК.

Етап 3. В медичному закладі адміністратор здійснює перевірку даних у документах.

Крок 4. Після цього система автоматично записує пацієнта в електронну чергу на найближчий доступний сеанс до команди відповідних спеціалістів.

Крок 5. У день проведення оцінювання лікарі з експертної команди отримують доступ до інформації про пацієнта.

Крок 6. Усі матеріали у справі пацієнта ведуться та зберігаються в електронному вигляді.

Етап 7. Група фахівців приймає спільне рішення.

Крок 8. Пацієнт має можливість записати оцінювання на аудіо або відео, а також запросити довірену особу для участі.

Етап 9. Пацієнт отримує результати оцінювання через електронну пошту або за допомогою рекомендованого листа.

"Інтерактивна карта закладів та дашборди вже доступна на сайті МОЗ, а список лікарів та контактні дані публікуються на інформаційних ресурсах лікарень", -- додали в міністерстві.

Нагадаємо, що раніше "Телеграф" інформував про те, як 4 жовтня Державне бюро розслідувань оголосило про викриття Тетяни Крупи, керівника Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії, та її сина у справі незаконного збагачення. Під час обшуків у їхньому помешканні було виявлено майже 6 мільйонів доларів у різних валютах у вигляді готівки.

Це стало причиною для проведення всебічної перевірки МСЕК у різних сферах, включаючи соціальну експертну комісію та інші напрямки.

25 жовтня Кабінет Міністрів ухвалив план дій щодо боротьби з корупцією та іншими правопорушеннями в медико-соціальних експертних комісіях. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль підкреслив, що існуючі МСЕК будуть розформовані вже в цьому році.

20 листопада Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект №12178, яким пропонується ліквідувати медико-соціальні експертні комісії. Проект закону пропонує з 1 січня 2025 замінити МСЕК командами лікарів-практиків.

Читайте також