Новини світу фінансів

Все здійснюється без участі Міністерства оборони і має високу вартість? У Державній прикордонній службі спростували міфи про придбання зброї | УНН

Державна прикордонна служба України отримала право здійснювати закупівлю оборонних товарів для Збройних Сил України на суму 23 мільярди гривень. Відомство розвіяло шість поширених міфів, пов'язаних з цим рішенням, та надало пояснення щодо законності та необхідності таких придбань.

В Держприкордонслужбі прокоментували делегування їм повноважень для здійснення оборонних закупівель на 23 млрд грн та закиди щодо нібито відсутності досвіду освоїти такий обсяг фінансування та те, що все робиться в обхід Міноборони і дуже дорого, передає УНН.

Прикордонники прокоментували делегування Адміністрації Держприкордонслужби повноважень на виконання окремої бюджетної програми в сумі 23 мільярди гривень для закупівлі товарів оборонного призначення для потреб Сил оборони. Надалі ці товари мають бути передані Збройним Силам. Відповідне розпорядження КМУ датоване 29 листопадом 2024 року.

Для роз'яснення питань, що викликають занепокоєння у суспільства, Державна прикордонна служба надала наступні пояснення:

Міф №1. Прикордонники не мають права на проведення таких закупівель. Це всього лише "разова" схема, що становить загрозу для обороноздатності країни.

Справжня ситуація. Державна прикордонна служба є важливою складовою частиною Сил оборони України. Організація володіє сертифікатом другого рівня, що дозволяє їй здійснювати закупівлю озброєння та військового обладнання. Вона має значний досвід у сфері закупівель і користується довірою серед постачальників військової техніки.

Зосереджується на важливості постачання боєприпасів, що має критичне значення для українських військових, які виконують завдання на передніх лініях.

"Прикордонники зайняті не лише охороною кордонів. Наші підрозділи беруть участь у бойових діях. Для Державної прикордонної служби є звичним купувати озброєння відповідно до законодавства. Ми займаємося цим уже давно, забезпечуючи високу якість і своєчасність", - зазначає ДПСУ.

Міф №2. Все робиться в обхід Міністерства оборони і дуже дорого

Дійсність. Ні, не обходячи її та не шукаючи найнижчих цін.

Державна прикордонна служба України постійно здійснює закупівлі для підтримки своїх підрозділів, адже не отримує постачання з інших джерел. Крім того, вона готова брати участь у забезпеченні боєприпасами Збройних Сил України, якщо буде ухвалено відповідне рішення Міністерства оборони та Уряду. І саме це вона й робить.

У сфері оборонних закупівель Державна прикордонна служба України здобула значну довіру серед різних організацій як в Україні, так і за межами країни.

Враховуючи факт, що ДПСУ має повагу і зарекомендувала себе як надійний контрагент для іноземних партнерів постійно отримує різноманітні пропозиції щодо співпраці в поставках озброєння та техніки.

Згідно з установленими процедурами, отримані пропозиції надсилаються до Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України для ретельного аналізу та ухвалення відповідних рішень.

У листопаді Міністерство оборони України направило нову пропозицію до Уряду щодо передачі повноважень Державній прикордонній службі України для проведення оборонних закупівель на суму 23 млрд грн. Вартість боєприпасів при цьому є однією з найнижчих на ринку.

Ціноутворення та умови постачання під постійним контролем відповідних контролюючих служб України.

"Закупівлі здійснюються суворо згідно з усіма встановленими нормами та вимогами. Це дозволяє забезпечити кращу ціну та якість у порівнянні з іншими", - підкреслює ДПСУ.

Міф №3. Прикордонники не володіють достатніми навичками для ефективного управління таким значним обсягом фінансування.

Реальність. Це не так. Свідченням цього є відповідні укладені контракти для потреб ДПСУ, а також два рішення КМУ в цьому році про делегування повноважень на відповідні закупівлі для потреб Сил оборони на суму 5,8 млрд грн. та 31.1 млрд грн.

"Перед прийняттям рішення про закупівлю представники ДПСУ обов'язково виїжджають на інспекцію залучаючи в тому числі представників ЗСУ. Кожна партія поставленого товару перевіряється на території України", - пише ДПСУ.

Повідомляється, що всі фінансові ресурси, виділені на постачання, вже використані. А боєприпаси активно знищують противника.

Міф №4. Гроші хочуть вивести на закордонну "прокладку"

Справжність. Компанія-посередник, яка представила пропозиції, має сертифікацію від НАТО. Вона володіє значним досвідом роботи на ринку. Протягом трьох років здійснює партнерство з Державною прикордонною службою України, виступаючи в ролі надійного постачальника.

Також зазначається, що немає жодних невиконаних угод з Державною прикордонною службою України, а також не спостерігається затримок у постачанні товарів. Відсутні будь-які борги щодо виконання поставок для Сил оборони України.

Крім того, законодавство Європейського Союзу в сфері експорту озброєння та військової техніки вимагає проведення щорічного аудиту, який є ключовою умовою для підтвердження раніше виданих ліцензій на здійснення діяльності у цій галузі.

Зазначається, що Державна прикордонна служба України співпрацює виключно з надійними організаціями, суворо дотримуючись усіх норм і правил.

Міф №5. Посередницька компанія не володіє ліцензією на експорт.

Справжня ситуація. Кожен договір на постачання озброєння і військової техніки вимагає отримання експортної ліцензії від відповідних державних установ в країнах-експортерах. Всі експортні ліцензії надсилаються до служби контролю за експортом в Україні, яка щороку звітує перед міжнародними контролюючими органами.

"Одна з умов для отримання експортної ліцензії є наявність підписаного контракту та сертифікату кінцевого споживача. Це типові умови для всіх учасників ринку", - інформує ДПСУ.

Міф №6. Прикордонники не мають необхідного озброєння, щоб стати експертами в різних видах боєприпасів.

Реальність. Хибні твердження про відсутність у прикордонників відповідного озброєння. Зараз підрозділи ДПСУ забезпечені мінометами всіх калібрів, ствольною артилерією різних калібрів, реактивними системами залпового вогню та іншими сучасними засобами ураження.

Повідомляється, що вони надійшли на озброєння підрозділів відомства, в тому числі, в рамках закупок за контрактами укладеними ДПСУ для потреб відомства.

Експосадовців Міноборони судитимуть за розтрату майже 2 млрд гривень на закупівлю неякісних бронежилетів17 жовт. 2024, 13:44 * 11843 перегляди

Додаток

Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець повідомив, що 29 листопада уряд видав розпорядження про виділення 23 мільярдів гривень Держприкордонслужбі для придбання боєприпасів для Збройних сил України, обійшовши при цьому Агентство оборонних закупівель Міністерства оборони України.

Читайте також