Новини світу фінансів

Володимир Зеленський ознайомив громадськість з Планом внутрішньої стійкості України — Офіційний веб-сайт Президента України.

План забезпечення внутрішньої стійкості України включає десять ключових елементів: "Єдність", "Фронт", "Зброя", "Фінанси", "Енергетика", "Безпека", "Громади", "Людський капітал", "Культурний суверенітет" та "Політика героїв". Президент Володимир Зеленський ознайомив з деталями цього Плану під час свого виступу в Верховній Раді.

Перший аспект – "Єдність". Як зазначив Президент, без єдності неможливо досягти бажаних результатів у рамках Плану перемоги.

"Іноді світ не чує окремі голоси, проте він не може ігнорувати цілий народ, який усвідомлює свої прагнення, діє спільно та вміє реалізовувати свої цілі," - підкреслив Президент.

Зокрема, завдяки злагодженості дій, Україна змогла досягти найвищого ступеня інтеграції з Європейським Союзом та НАТО за весь період своєї незалежності. Президент закликав всіх громадян країни діяти рішуче і оперативно в ухваленні та втіленні рішень, необхідних для того, щоб Україна стала лідером у процесі вступу до Євросоюзу.

"Право України на вступ до НАТО є надзвичайно важливим для кожного з нас. Україна обов'язково стане частиною Альянсу. Це станеться, якщо ми будемо спілкуватися з Альянсом в єдності. Вся Україна повинна виступати разом. Лише таким чином народи отримують підтримку," - підкреслив Володимир Зеленський.

Другий аспект - "Фронт". Він включає в себе визначені дії, спрямовані на стабілізацію лінії фронту, підвищення технологічності Збройних Сил України, спрощення процедур та усунення бюрократичних перешкод в армії.

"Перегляд методів управління персоналом у Збройних Силах України та Національній гвардії, а також адаптація найуспішніших управлінських практик з окремих підрозділів до всіх інших складових сил оборони та безпеки країни, є ключовим пріоритетом оборонної стратегії нашої держави", - зазначив Президент.

Третій аспект - "Озброєння". У цьому пункті мова йде про посилення внутрішнього виробництва артилерійських систем, боєприпасів, ракет і безпілотників у партнерстві з союзниками. Як зазначив Володимир Зеленський, власна зброя є ключовим елементом для забезпечення незалежності України.

"Безперечно, лише збільшення обсягів виробництва не є достатнім. Ми повинні випереджати Росію в сфері технологій. Часто ми намагаємося знайти відповіді на їхні технологічні досягнення, і, на жаль, вони дійсно існують. Нам потрібно, щоб вони почали шукати рішення на основі наших технологічних інновацій," - підкреслив Президент.

Четвертий аспект - "Фінанси". Це стосується формування нової економічної стратегії, яка акцентуватиме на підтримці українських підприємств, легалізації бізнесу, забезпеченні безпечних умов для його функціонування, а також на зменшенні тиску з боку державних структур.

"Ця економічна стратегія здатна забезпечити Україні стабільний розвиток, високу забезпеченість оборонних потреб та збереження людського капіталу, оскільки українці матимуть змогу реалізувати свої амбіції в рідній країні. Без потужної економіки досягти цього неможливо. А потужна економіка стане можливою лише за умови належного визнання підприємництва та підтримки підприємців", - підкреслив Володимир Зеленський.

П'ятий пункт - "Енергетика". Він передбачає захист енергооб'єктів, заходи щодо підвищення енергоефективності та раціонального споживання ресурсів. Також ідеться про створення передумов для того, щоб Україна стала енергетичним хабом.

"У цілому, енергетичний розділ Плану стійкості буде розширено за рахунок різних додатків - як конфіденційних, так і загальнодоступних, що в результаті створить зрозумілу енергетичну картину для України на найближчі роки," - підкреслив Президент.

Шостий аспект - "Безпека". Цей пункт фокусується на внутрішній безпеці, що передбачає реалізацію нової системи на загальнонаціональному рівні: безпечний регіон, безпечний населений пункт, безпечна громада. Крім того, він включає в себе заходи, спрямовані на зміцнення державного кордону, а також детальну роботу з будівництва та реконструкції укриттів.

"Зміцнення кордонів України, підготовка громадян у сфері цивільного захисту та надання першої медичної допомоги, а також впровадження основ військової підготовки – це завдання, яке має бути реалізоване в довгостроковій перспективі. Це не стільки про страх, скільки про впевненість та стабільність", - зазначив Володимир Зеленський.

Сьомий аспект - "Громади". Він зосереджений на впровадженні системи оптимального управління в громадах, особливо тих, що прийняли внутрішньо переміщених осіб та релоковані підприємства. Цей аспект також передбачає посилення міжнародної співпраці - взаємодію з країнами, які підтримують окремі регіони або міста. Додатково планується запровадження спеціальних податкових режимів для громад, розташованих у прикордонних територіях.

"Маємо не забувати й про наші громади, які зараз на тимчасово окупованій території. Ми не забудемо цього. Україні потрібна готовність на всіх рівнях для того, щоб у правильний час та в результаті правильних заходів ми могли відновити контроль над усією своєю територією. І повернути людей" - наголосив Президент.

Восьмий пункт - "Людський капітал". Він містить кілька додатків, які базуються на новій українській політиці щодо відновлення житла, а також національному стандарті безбар'єрності. Окремий додаток присвячений новому підходу до освіти українських дітей, які перебувають за кордоном. Також цей пункт Плану передбачає модернізацію соціальної політики, зокрема системи охорони здоров'я, і розвиток співпраці між державою та церквою.

Крім того, у цьому пункті запропоновані конкретні рішення для збереження людського капіталу: створення інституту множинного громадянства, перезапуск дипломатичної служби, безкоштовне харчування для всіх школярів. Також буде створений спеціальний орган центральної виконавчої влади - Міністерство об'єднання українців, яке займатиметься справами глобальної української спільноти.

"Необхідно забезпечити всі умови для того, щоб українці, незалежно від місця свого перебування, могли справжньо ідентифікувати себе як частину української нації. Вони повинні мати можливість працювати на благо України, підтримувати тісний емоційний зв'язок із нашою державою, її досягненнями та завданнями", - підкреслив Президент.

Дев'ятий пункт - "Культурний суверенітет". Він передбачає створення великої культурної коаліції та, зокрема, реалізацію формату "культурного Рамштайну", розвиток культурної дипломатії для просування українських наративів через культурні та мистецькі проєкти за кордоном. Передбачено також формування календаря заходів для української культури в усіх регіонах світу з метою системної підтримки українського контенту. Крім того, ідеться про створення сучасних культурних просторів, а також оновлення культурної інфраструктури.

"Найголовніше - це цілеспрямоване та систематичне створення українського контенту, який може повністю замінити російські продукти. Це інвестиції у розвиток української культури для різних соціальних груп і вікових категорій, зокрема для наших дітей. Це питання стійкості та безпеки, як сьогодні, так і в майбутньому. Нам необхідно випередити Росію в цьому аспекті," - підкреслив Володимир Зеленський.

Десятий пункт - "Політика героїв". За словами Президента, саме цей пункт чи не найбільш відповідальний із морального погляду.

Реалізація цього плану має забезпечити плавний перехід військовослужбовців у статус ветеранів. Вона включає п’ять спеціальних додатків. Перший з них присвячений здоров'ю та реабілітації, надаючи особливі умови для захисників. Другий додаток стосується завершення підготовчих етапів для впровадження програми підтримки ветеранів. Третій акцентує увагу на створенні мережі ветеранських просторів в усіх регіонах України. Четвертий додаток передбачає реалізацію програми економічної та соціальної підтримки для ветеранів, зокрема, для придбання житла. П'ятий додаток зосереджується на освітніх ініціативах для ветеранів і їхніх дітей.

"Важливо забезпечити інституційну підтримку, яка гарантує, що держава та суспільство завжди будуть на стороні ветерана і його родини. Цей підхід необхідно реалізувати комплексно та системно", - зазначив Володимир Зеленський.

У грудні цього року буде представлений комплексний План внутрішньої стійкості України разом із усіма додатками. Як зазначив Президент, цей документ фактично стане першою українською доктриною, покликаною привести країну від стану війни до миру.

Читайте також