Військовослужбовцю надіслали 2,5 млн грн замість його щомісячної зарплати: він залишив частину та встиг витратити близько 900 тисяч.
У травні 2025 року Соборний районний суд Дніпра виніс рішення щодо військовослужбовця, який на початку року залишив свою військову частину після отримання неправомірної грошової виплати. У грудні 2024 року чоловіку була нарахована грошова допомога у розмірі місячної зарплати, що становила 25 тис. 43 грн. Однак через помилку на його рахунок було перераховано 2 млн 441 тис. 793 грн.
Як йдеться в матеріалах справи №201/4535/25, вже 7 січня розуміючи реальну можливість участі у веденні бойових дій, а також щоб не повертати гроші, військовий втік з частини. Затримати його вдалось лише 6 березня і до цього моменту він вже встиг витратити 868 тис. 991 грн.
Отже, згідно з наказом командира військової частини, 16 грудня 2024 року військовослужбовцям (старшим солдатам) була надана грошова допомога на оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення за 2024 рік, що становить 25 тисяч 043 гривні.
Але помилково виплатили йому 2 млн 441 тис. 793 грн. Гроші надійшли йому 28 грудня 2024 року як грошова допомога на оздоровлення. "7 січня 2025 року старший солдат усвідомлюючи реальну можливість участі у веденні бойових дій, а також з метою привласнення та неповернення грошових коштів, які належать державі в особі військової частини і перебували в його віданні на загальну суму 2 417 071,47 гривень вирішив не виконувати свої обов'язки щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України та взагалі ухилитися від військової служби у військовій частині", - йдеться в матеріалах справи.
Шостого березня його затримали співробітники правоохоронних органів і перевели до військової частини. Він висловив готовність добровільно повернути кошти, проте в той момент йому не вистачало 868 тисяч 991 гривні, які, ймовірно, вже були витрачені. Суд розглянув справу в контексті кримінального та цивільного права.
В межах кримінальної частини йому призначили покарання у виді позбавлення волі на строк сім років з конфіскацією всього належного йому майна на користь держави. В цивільній справі його зобов'язали повернути в бюджет 868 тис. 991 грн.
Як вже повідомляв OBOZ.UA, згідно з даними Держстату, в Україні найбільший попит на кваліфікованих робітників і фахівців з вищою освітою, зокрема водіїв, слюсарів, бухгалтерів, лікарів та інженерів. Саме ці категорії залишаються найдефіцитнішими на ринку праці через складність підготовки та брак кадрів.