Новини світу фінансів

Виробництво горілки в Росії значно зменшилося, незважаючи на рекордні обсяги споживання – Politico | УНН

Виробництво міцного алкоголю в росії зазнало краху - попри те, що дані свідчать про зростання споживання міцних напоїв серед громадян. Федеральна служба з регулювання алкогольного ринку рф повідомила цього тижня, що виробництво спиртних напоїв скоротилося більш ніж на 16% у першій половині 2025 року. Про це повідомляє Politico, пише УНН.

Офіційні статистичні дані свідчать про те, що обсяги виробництва горілки скоротилися на 10,9% у річному вимірі — з 33,40 мільйона декалітрів у 2024 році до 31,38 мільйона декалітрів у 2025 році за той же період. Цей знаменитий російський напій, який у 1990-х роках на деякий час виконував роль національної валюти, продовжує залишатися важливою складовою культурної спадщини країни.

Однак, незважаючи на зменшення обсягів виробництва, споживання продовжує збільшуватися.

У 2024 році споживання алкоголю в Росії досягло рекордних показників за останні вісім років. Згідно з інформацією, оприлюдненою в травні фінансовою аудиторською компанією Finexpertisa, все більше людей обирають ром, віскі, бренді та текілу. Тим часом президент Росії Володимир Путін стверджує, що росіяни нібито зменшили споживання алкоголю, підкреслюючи, що все більше людей займаються спортом. "Кидайте пити і ставайте на лижі," – жартував він.

Російська Федерація затримує інформацію про чисельність населення на фоні зниження народжуваності до найнижчого рівня за останні 200 років. 20 травня 2025 року, 15:11 * 4263 перегляди

Продажі цих напоїв зросли на 10,2% -- до 3,2 літра на душу населення в рік, перевищивши споживання горілки в деяких регіонах. Утім, горілка залишається найпопулярнішим напоєм у країні, на її частку припадає 60% річних продажів.

Зменшення обсягів виробництва горілки в Росії викликане підвищенням цін на алкогольні напої, а також ембарго на експорт алкоголю до Європейського Союзу, Сполучених Штатів та низки інших держав через санкції з боку західних країн.

Ця заборона значно зменшила доходи від експорту для російських виробників горілки, як повідомила у червні державна служба контролю якості продукції Ростовської області, посилаючись на інформацію консалтингової компанії Strategy Partners.

Читайте також