Новини світу фінансів

Виплати до Дня Незалежності: терміни подачі заяви та категорії отримувачів

Відповідно до постанови уряду, у 2025 році порядок надання допомоги до Дня Незалежності залишиться незмінним в порівнянні з минулим роком.

Грошова підтримка, на яку мають право пенсіонери, буде нарахована в серпні разом із пенсійними виплатами. Для отримання цієї допомоги додаткові звернення з боку пенсіонерів не знадобляться.

За даними ПФУ, ветеранам війни, які проходять службу / працюють та не є пенсіонерами, кошти буде спрямовано на рахунки військових частин, установ, організацій, де такі громадяни проходять службу / працюють, на підставі поданих роботодавцями заявок.

"Якщо ви не пенсіонер і продовжуєте службу або працюєте, впевніться, що ваш роботодавець володіє документами, які підтверджують вашу статус ветерана війни," - підкреслили в Пенсійному фонді України.

Особи, які мають право на отримання виплат, не є пенсіонерами та не перебувають на військовій службі або в трудових відносинах, повинні звернутися до місцевого підрозділу Пенсійного фонду України для оформлення допомоги.

Заявки приймаються до 1 серпня цього року. У разі, якщо немає можливості подати заяву в зазначений термін, її можна подати до 1 жовтня 2025 року.

У заявці, яка може бути оформлена в довільному форматі, необхідно вказати дані документів, що підтверджують особу; номер банківського рахунка для отримання виплати; реєстраційний номер облікової картки платника податків (якщо є) та деталі посвідчення особи, що дозволяє отримати грошову допомогу.

До звернення прикладаються:

Існує кілька варіантів для подачі заяви на отримання виплати:

Нагадаємо, виплати до Дня Незалежності становитимуть від 450 гривень до 3100 гривень. Гроші отримають сотні тисяч українців.

Одноразова фінансова допомога до Дня Незалежності України буде надана до 24 серпня 2025 року у наступних сумах:

особам з інвалідністю, що виникла в результаті війни, а також колишнім малолітнім (які на момент затримання не досягли 14-річного віку) в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового утримання, які були визнані інвалідами внаслідок загальних захворювань, трудових травм або з інших причин.

учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 1 000 гривень;

особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, - 3 100 гривень;

Членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, статус яких визначено відповідно до пункту 1 статті 10 закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", а також родичам загиблих захисників і захисниць України, дружинам та чоловікам осіб з інвалідністю, які померли внаслідок війни і не уклали новий шлюб, а також дружинам і чоловікам загиблих учасників бойових дій, ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань, які визнані особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудових травм чи інших причин, що не повторили шлюб, - надається допомога в розмірі 650 гривень;

Учасникам війни, колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового утримання, особам, яких насильно вивезли на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників та інших борців із націонал-соціалістським режимом у тилу ворога - 450 гривень.

Читайте також