Новини світу фінансів

Віллу Усманова запропонували на продаж, вона стала найдорожчим об'єктом нерухомості в Німеччині.

У німецькій федеральній землі Баварія виставлено на продаж віллу, де тривалий час жив російський олігарх Алішер Усманов. Будинок став найдорожчим у сучасній історії Німеччини, пише в неділю, 2 лютого, газета Münchner Merkur.

За її даними, попередня ціна вілли становила 25 мільйонів євро. Вона стала найдорожчою за всю історію сайту-агрегатора Immowelt, який збирає дані про продаж нерухомості в Німеччині. Інтернет-портал працює з 1996 року.

Віллу на продаж виставив Ульріх Крамер (Ulrich Cramer) - арбітражний керуючий, який здійснює реалізацію майна на підставі рішення суду. Крамер розповів, що районний суд у баварському місті Вольфратсгаузен доручив йому задовольнити претензії кредиторів офшорної компанії Tegernsee (IOM) Limited, зареєстрованої на острові Мен. Саме вона купила віллу 2011 року за 7,2 мільйона євро.

Згідно з висловлюваннями Крамера, підприємство виявилося неплатоспроможним, оскільки "основні активи боржника складаються переважно з нерухомості, яка, звісно, не може бути використана для розрахунку з невиплаченими боргами". Внаслідок цього, віллу необхідно продати, щоб покрити борги банкрутуючої компанії.

Ознайомтеся також з: Яхта Усманова – дослідження того, як у Німеччині виявляють активи російських олігархів.

Триповерхова вілла з гаражем, розташована на ділянці площею 4700 квадратних метрів, знаходиться в селищі Роттах-Егерн, на березі мальовничого альпійського озера Тегернзе за адресою Фішерштрассе 12. Після 2011 року Усманов орендував це помешкання у компанії Tegernsee (IOM) Limited за 77 тисяч євро на тиждень. За інформацією Münchner Merkur, цю компанію називають "підставною фірмою", при цьому зазначається, що вона інвестувала ще кілька мільйонів євро в оновлення вілли.

За інформацією Крамера, у даного об'єкта є 735 квадратних метрів житлової площі, чотири спальні та ванні кімнати, розташовані на двох верхніх рівнях, а також лазня площею 750 квадратних метрів і басейн довжиною 20 метрів.

Крамер запевняє, що в разі успішного продажу вілли, "отримані кошти будуть переведені на рахунок, який я відкрив для процедури банкрутства, і тільки я маю доступ до нього". Адвокат планує реалізувати продаж не публічно, а "в таємному режимі, в рамках закритої маркетингової кампанії" серед обмеженого кола потенційних покупців.

Юрист повідомив, що йому вдалося успішно реалізувати човновий ангар, що належав компанії Tegernseer (IOM) Limited і розташований неподалік вілли. Його придбав мешканець Роттах-Егерна за приблизно один мільйон євро. За словами Крамера, кілька інших ріелторів вже виявили інтерес до ще одного об'єкта цієї ж компанії - половини двоквартирного будинку, що навпроти вілли, де проживали співробітники Усманова. Цей об'єкт був придбаний у 2018 році за два мільйони євро.

До Баварії Усманова привело те, що він лікував очі у мюнхенського лікаря. Заможний пацієнт вирішив оселитися поблизу. "Чарівність цього унікального містечка Роттах-Егерн у тому, що я почувався, як удома в Узбекистані", - цитувало олігарха німецьке видання t-online.

Пізніше в цьому ж селищі олігарх придбав два додаткові будинки через ряд підставних компаній. Один з цих об'єктів призначений виключно для персоналу: охоронців, хатніх робітників та водіїв. Згідно з інформацією від Münchner Merkur, з 2015 року на Tegernsee (IOM) Limited працювало 12 осіб, які забезпечували обслуговування основної вілли Усманова в Роттах-Егерні.

Згідно з інформацією, опублікованою в газеті, прокуратура Мюнхена продовжує розслідування проти Усманова, підозрюючи його в ухиленні від податкових зобов'язань. Слідчі вважають, що з 2014 року олігарх проживав у Роттах-Егерні, що відповідало критеріям для сплати податків. Виявилося, що восени та взимку він протягом тривалого часу мешкав на березі Тегернзее, а також мав прописку в обох містах — Роттах-Егерні та Мюнхені.

Читайте також: Німецькому правосуддю Алішер Усманов поки не по зубах

Усманов був внесений до персонального санкційного списку ЄС під номером 673 через чотири дні після початку повномасштабної війни РФ проти України як особа, "дії якої підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України". Гроші, які Усманов не встиг перевести зі своїх рахунків у німецьких банках до Швейцарії, були заморожені.

Розпоряджатися ними він не мав права. Однак із заарештованих коштів деякий час продовжували оплачувати послуги охоронців вілли в Роттах-Егерні. Тоді на Усманова завели справу за підозрою у витрачанні заморожених коштів, а на чотирьох охоронців і господаря приватної охоронної фірми - за можливе пособництво.

У вересні 2022 року в Німеччині провели обшуки на віллах і об'єктах, які, ймовірно, належать Усманову. У жовтні 2023 року правоохоронці знову завітали до вілли на Тегернзее, де були вилучені кілька розкішних автомобілів. У листопаді 2023 року суд у Франкфурті-на-Майні визнав ці обшуки незаконними та ухвалив рішення про повернення конфіскованого майна.

Читайте також