Відомий підприємець Олександр Колб поділився своїми секретами успішного інвестування - Delo.ua.

Про це він розказав в інтерв'ю для Delo.ua в рамках спецпроєкту Smart Money.
Перш за все, як підкреслює співрозмовник видання, для здійснення інвестицій необхідні фінансові ресурси.
"Не слід вкладати всі свої вільні кошти. Рекомендується визначити конкретну суму для інвестицій. Як правило, я пропоную виділяти на інвестиції не більше 20-30% від ваших вільних фінансів," – зазначає Олександр Колб.
По-друге, важливо уточнити терміни та рівень ліквідності ваших інвестицій.
"Одна справа -- коли вам 20 років, і зовсім інша -- коли вам 50 років. Є інвестиції, наприклад IT-стартапи, з терміном існування 5-7-10 років. Можливо, ваші плани не передбачають отримання прибутку через 10 років", -- пояснює бізнесмен.
По-третє, важливо обрати відповідний формат інвестицій та активи, в які ви плануєте вкладати гроші. Наприклад, ви можете розглянути можливість інвестування в стартапи, нерухомість, криптовалюти або військові облігації.
"Інвестувати в сім'ю та дітей — це абсолютно вірний підхід, адже коли у вас є надійна підтримка вдома і ваші близькі забезпечені, ви отримуєте більше можливостей для особистісного зростання. Наприклад, час, проведений з родиною на морському узбережжі або під час походу в гори, для мене також є важливою інвестицією в мої ресурси," — ділиться своїм досвідом інвестор.
Інвестувати можна в акції публічних компаній, наприклад, за допомогою Interactive Brokers (американська транснаціональна біржова брокерська фірма -- Ред.).
Усі ці інструменти мають різні рівні ліквідності та прибутковості.
Не менш важливе питання — це ризики. Кожен фінансовий інструмент має свої особливості. Тому варто не забувати про диверсифікацію свого інвестиційного портфеля.
"До прикладу, якщо згадувати про одну з моїх невдалих інвестицій, -- це інвестиції в нерухомість Харкова. Зараз Харків -- прифронтове місто. Якби я свого часу розумно підходив до інвестування в нерухомість, то, мабуть би, диверсифікував інвестиції за регіонами -- інвестував не лише в Харкові, але і в Києві, за кордоном", -- аналізує свій досвід Олександр Колб.
Диверсифікація є одним з основоположних принципів інвестування. Не варто зосереджувати всі активи в одному місці.
Звичайно, перш ніж робити інвестиції, важливо ознайомитися з літературою, вивчити обрану галузь, куди плануєте вкласти кошти, проконсультуватися з фахівцями та почати інвестувати поступово, вважає співрозмовник Delo.ua.