Новини світу фінансів

Від обережного ставлення до впевненого ентузіазму.

Тиждень видався коротким, але навколо України, Європи та Трампа точиться чимало шуму. Ситуація виглядає так, ніби ось-ось з неба почнуть падати камені, проте на фінансових ринках панує спокій. Більше того, за перші три дні торгів S&P 500 зафіксував два нових історичних рекорди.

Керівники найбільших американських компаній просто випромінюють впевненість у завтрашньому дні. Ось вам і "світ як воля та уявлення" -- для когось все добре, а в когось -- катастрофа!

Головною подією тижня стало оприлюднення протоколу останнього засідання ФРС, яке відбулося в січні. Як і передбачалося, документи не містили сенсаційних новин: учасники засідання висловили підтримку паузі в зниженні процентних ставок, вказуючи на тарифну політику президента Трампа та масову депортацію мігрантів як фактори, що можуть сприяти зростанню інфляції. У результаті, ринок не передбачає можливості зниження ставки раніше червня, і навіть тоді це залишається під питанням, враховуючи тарифні ініціативи президента.

Цікаво, що масштабно оголошена Трампом тарифна війна перед виборами на даний момент виглядає більше як стратегічні навчання, де конфлікти здебільшого відбуваються на папері, а не в реальному житті. Все, що було вжито, це додаткові 10% на імпорт з Китаю та наміри відновити мита на сталь і алюміній, запроваджені Трампом під час його першого терміну. Канаді та Мексиці вдалося досягти угоди з Трампом, тоді як інші погрози поки що залишаються лише словами. Як наслідок, терпіння тих, хто сподівався на зміцнення долара, починає закінчуватись, і вони поступово переглядають свою стратегію, що в цьому тижні призвело до ослаблення долара щодо інших основних валют світу.

Читайте також