Новини світу фінансів

В'єтнам ухвалив рішення про блокування Telegram, повідомляє Reuters.

Міністерство технологій В'єтнаму доручило постачальникам телекомунікаційних послуг заблокувати месенджер Telegram.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на документ, який є у розпорядженні агентства.

Причиною обмежень називають нібито відмову співпрацювати у боротьбі зі злочинами, які, ймовірно, вчиняють користувачі месенджера.

Рейтер повідомляє, що документ, підписаний заступником керівника департаменту телекомунікацій Міністерства технологій і датований 21 травня, зобов'язує телекомунікаційні компанії вжити необхідних заходів для блокування Telegram, а також звітувати про виконання цих заходів до 2 червня.

Урядове агентство діяло від імені національного департаменту кібербезпеки після того, як правоохоронці вказали, що 68% з 9600 Telegram-каналів і груп в країні порушують законодавство. Серед правопорушень, які мали місце в цьому додатку, були вказані шахрайські дії, наркоторгівля та "випадки, що викликають підозри в зв'язку з тероризмом".

Агентство повідомляє, що представник міністерства технологій підтвердив автентичність документа. Він зазначив, що цей захід був вжитий після того, як Telegram відмовився надати уряду інформацію про користувачів, яку той запитував у рамках кримінального розслідування.

В'єтнамські правоохоронці та державні інформаційні агенції не раз закликали громадян бути обережними щодо потенційних злочинів, шахрайств та витоків інформації в Telegram-каналах та групах.

За повідомленнями Reuters, наразі Telegram та Міністерство технологій В'єтнаму утримуються від коментарів щодо цієї ситуації.

Нагадаємо:

Раніше було зазначено, що на кінець 2024 року Telegram вперше став прибутковим, отримавши 540 мільйонів доларів доходу. У свою чергу, 2023 рік компанія завершила зі збитками, які сягнули 173 мільйонів доларів.

У 2024 році доходи компанії досягли 1,4 мільярда доларів, що значно перевищує 343 мільйони доларів, зароблені у попередньому році. Близько половини цього обсягу надходжень отримано завдяки "партнерським угодам та екосистемам", тоді як 292 мільйони доларів надійшли з преміум-підписок, і ще 250 мільйонів доларів було отримано від реклами.

Раніше з'являлася інформація про те, що засновнику Telegram Павлу Дурову дозволили тимчасово виїхати з Франції, де його підозрюють у численних правопорушеннях, пов'язаних із підтримкою організованої злочинності. Слідчий суддя нещодавно задовольнив його запит на зміну умов нагляду, надавши можливість залишити Францію на "кілька тижнів". Інші джерела стверджують, що він вже залишив країну і направляється до Дубая.

Затримання Павла Дурова у Франції не вплинуло на діяльність Telegram завдяки значному зростанню вартості криптовалют на балансі компанії.

Також раніше повідомлялося, що Telegram відкриває офіс у Казахстані та вже співпрацює з урядом країни над видаленням неправомірних публікацій і блокуванням деструктивних каналів. Казахстанська влада заявила, що активно співпрацює з Telegram у роботі над видаленням неправомірних публікацій і блокуванням деструктивних каналів.

Читайте також