В обмінниках України стартував новий курс на долар: яка тепер його вартість?
В українських обмінниках курс долара зафіксував підвищення, але лише в процесі купівлі. Станом на обід 12 грудня його вартість становила в середньому 41,42 грн при купівлі та 41,93 грн при продажу. Це на 13 копійок більше в купівлі, ніж напередодні, тоді як ціна продажу залишилася без змін.
Курс готівкової валюти зріс і в банківських установах. На сьогоднішній день він складає в середньому 41,5 грн за купівлю та 41,97 грн за продаж. Це на 10 копійок більше при купівлі та на 7 копійок більше при продажу в порівнянні з попереднім днем.
В цілому, великі фінансові установи реалізують долар за курсом від 41,85 до 42,1 гривень. Зокрема:
Купують вони його по 41,25-41,6 грн. Так:
Варто враховувати, що ці показники можуть не збігатися з реальним курсом, який пропонують банки. Це пов'язано з можливими додатковими комісіями, які можуть бути застосовані.
До кінця 2024 року курс може зрости
Економіст і виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин поділився своїми прогнозами з OBOZ.UA, зазначивши, що до завершення 2025 року обмінний курс долара в Україні здатен досягти 47,5 гривень. При цьому, наприкінці 2024 року, він може підвищитися до 42 гривень, що становитиме приблизно 30 копійок.
Експерт зазначив, що в проекті державного бюджету України на 2025 рік курс долара передбачено на середньорічному рівні 45 гривень. "Це свідчить про те, що цей рік ми завершимо приблизно з курсом близько 42 гривень. А наступного року ми можемо завершити на рівні 47 гривень або навіть трохи більше, можливо, 47 з половиною", - додав економіст.
Нацбанк же на 12 грудня оновив офіційний курс долара до 41,7 грн. Таким чином, не виключається, що найближчими тижнями курс гривні "просяде" на близько 30 коп.
З 27 листопада, коли це сталося вперше за декілька місяців, офіційний курс валют оновив кілька історичних максимумів. Проте, як зазначає Пендзин, українцям не варто піддаватися панічним настроям.
Суть справи, як він пояснив, полягає в тому, що цей процес не є випадковим чи наслідком певних катастрофічних ситуацій. Навпаки, за його словами, Національний банк свідомо здійснює девальвацію гривні.
"З огляду на бюджетні показники, до завершення року, ймовірно, можемо очікувати курс на рівні 42 гривні за долар. Це ослаблення, про яке ми згадуємо, є результатом ретельно спланованих і розрахованих дій. Отже, тут немає жодних несподіванок", - підсумував Пендзин.
Як повідомлялося на OBOZ.UA, українцям доступна можливість здійснити так званий "зворотний обмін валюти". Це означає, що громадяни можуть повернути щойно отриману іноземну валюту, наприклад, долари, і отримати свої гривні назад. Такі дії регулюються нормами Національного банку України. Проте важливо зазначити, що час для такого обміну є дуже обмеженим - він має бути проведений протягом 15 хвилин після виконання первісної операції.