Новини світу фінансів

В обмінниках України вже активно прогнозують зміни в валютному курсі: громадянам пояснили, чого очікувати від долара після 1 серпня.

В українських обмінниках очікуються суттєві зміни в курсі долара. Згідно з прогнозами, наступного тижня (з 28 липня по 3 серпня) вартість американської валюти коливатиметься в межах 41,6-42,2 гривні. На вечір 26 липня середня ціна покупки становила 40,93 гривні, а продажу — 41,76 гривні. Це означає, що можливе підвищення курсу як при купівлі, так і при продажу валюти.

Схожі тенденції очікуються і в банківському секторі. Як зазначив OBOZ.UA директор департаменту фінансових ринків та інвестицій Глобус Банку Тарас Лєсовий, валютний курс залишиться в аналогічних рамках, що й у пунктах обміну - 41,6-42,2 грн.

26 липня ввечері курс долара становив у середньому 41,5 гривні при купівлі, а продаж здійснювався по 42 гривні.

Важливо зазначити, що різниця між курсами покупки і продажу залишиться у раніше встановлених межах. Конкретно:

Додатково варто зазначити, що вартість купівлі на готівковому ринку в банках буде коливатися в межах 0,2-0,3 грн. Що стосується обмінних пунктів, то тут різниця становитиме 0,3-0,5 грн.

Різниця в курсах продажу становить 0,1-0,2 грн у банках та 0,3-0,5 грн в обмінних пунктах.

"В перші дні серпня очікується стабільна ситуація на валютному ринку. Хоча попит на долар поступово збільшується, цей процес відбувається повільно і в межах прогнозованих рамок. Національний банк активно моніторить розвиток подій та володіє необхідними інструментами для підтримки стабільності," — зазначено в повідомленні.

Банкір зазначив, що мова йде, зокрема, про валютні резерви. Він підкреслив, що, досягнувши в червні історичного максимуму у 45 мільярдів доларів, ці резерви продовжують залишатися на значному рівні.

"Режим "керованої гнучкості" продовжує залишатися ключовим елементом валютного регулювання, що дозволяє уникати різких коливань валютного курсу та забезпечує певний рівень захисту від зовнішніх шоків. Завдяки цьому, зміни курсу на ринку залишаються помірними, а їхня динаміка стає зрозумілою як для підприємців, так і для населення. Це стосується не тільки міжбанківського ринку, а й ринку готівки," - підкреслив Лєсовий.

Як повідомляв OBOZ.UA, водночас загалом в експертному середовищі радять українцям інвестувати у валюту лише до 30% заощаджень. При цьому 50% цих коштів, зазначається, варто вкласти в гривневі інструменти з фіксованою дохідністю.

Читайте також