В Україні розкрили міжнародну мережу контрабанди наркотиків, що використовувала посилки з продуктами: подробиці справи.
Як функціонувала міжнародна мережа контрабанди наркотиків.
Правоохоронні органи повідомили, що 28-річний мешканець Києва став організатором:
"Саме він, перебуваючи в США, організував постачання конопляних шишок. "Продукція" ретельно маскувалася в харчових товарах і відправлялася через міжнародні поштові служби", - зазначили в поліції.
Уточнюється, що посилки з кавою, печивом, бакалією тощо ділки отримували зі США на імена підконтрольних осіб. Одна коробка з харчами могла містити від 3 до 5 кг наркотику.
Упаковки, що підлягали огляду правоохоронними органами в рамках розслідування (зображення: npu.gov.ua)
Зазначається, що в Києві один з членів цієї групи:
"І той вже займався оптовими відправками", - додали у прес-службі поліції.
Щоб максимально розширити зону продажу, уповноважена особа звернулася за допомогою до знайомого з Кременчука.
Його команда, до складу якої входили дружина та троє товаришів, займалася розподілом наркотиків у Полтавській області та сусідніх регіонах.
Нелегальні "харчі" (фото: npu.gov.ua)
Оптові партії надходили до них поштою та надалі збувалися в роздріб:
"Зберігали та фасували наркотики у приміщеннях, які належали лідеру та одному з учасників злочинної групи. Окрім цього налагодили функціонування нарколабораторії та продаж ТГК рідини (концентрований продукт із конопель)", - повідомили у поліції.
Виявлені правоохоронними органами наркотичні засоби (зображення: npu.gov.ua)
Варто зазначити, що покупці, які оформляли замовлення на канабіс через онлайн-магазин, отримували у відповідь надіслані ними квитанції про оплату, а також інформацію про адресу, фотографії та геолокацію точки, де було залишено товар.
У разі відправлення замовлення до іншого населеного пункту, клієнти отримували дані про номер їхньої поштової відправки.
"Всі фінансові операції, пов'язані з постачанням і продажем наркотичних засобів, здійснювалися через електронні гаманці, а потім переводилися на банківські рахунки. Прибуток від злочинної діяльності ділили між усіма учасниками, інвестували в розвиток 'бізнесу' та використовували для особистих потреб", - повідомили представники поліції.
Гроші, виявлені у злочинців (джерело: npu.gov.ua)
В рамках здійснення оперативних дій правоохоронні органи зафіксували численні випадки контрабанди канабісу. Загалом мова йде про 57 кг наркотичних речовин вартістю понад 23 мільйони гривень.
Контрабандний канабіс, захований у банках (джерело: npu.gov.ua)
З метою протидії міжнародному наркотрафіку та складній мережі розподілу наркотичних засобів, оперативники управління стратегічних розслідувань у Полтавській області, разом зі слідчими обласної поліції, здійснили спільну спеціальну операцію за участю Служби безпеки України.
Завдяки рішучій підтримці бійців поліції спеціального призначення, вдалося затримати вісьмох осіб, які входили до складу двох злочинних угруповань.
Затримання одного з фігурантів справи (фото: npu.gov.ua)
Зазначається, що в результаті 45 проведених обшуків у Полтавській та Київській областях правоохоронні органи конфіскували:
Конфісковані грошові кошти в різних валютах (джерело: npu.gov.ua)
У поліції розповіли, що всім затриманим фігурантам справи слідчі повідомили про підозру.
Відповідно до функцій учасників організованих злочинних угруповань, їхні дії класифікуються:
Повідомлення про підозру одному з фігурантів справи (фото: npu.gov.ua)
Вказується, що для підозрюваних було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.
"Їм може загрожувати до 15 років ув'язнення з конфіскацією майна", - наголосили правоохоронці.
Зазначається, що дії щодо виявлення та фіксації порушень виконувалися у співпраці з фахівцями Департаменту протидії контрабанді та порушенням митних норм Державної митної служби, а також Львівською митницею.
Процесуальне керівництво кримінальними справами виконує прокуратура Полтавської області.