В Україні було виявлено велику шахрайську мережу кол-центрів: проведено численні обшуки в різних областях | УНН

В Україні було зупинено функціонування злочинних угруповань, які займалися шахрайськими схемами у фінансових послугах під маскою кол-центрів. У Київській області, на Львівщині, у Луцьку та Одеському регіоні розгромлено мережі, що обманом видобували гроші у мешканців України та інших держав.
В Україні було викрито та зупинено функціонування організованих злочинних груп, які, маскуючись під кол-центри, здійснювали фінансові афери. У Києві, Львівській області, Луцьку та Одеському регіоні було розкрито мережі, які обманювали людей як на території держави, так і за її межами. Про це інформує Офіс Генерального прокурора, повідомляє УНН.
За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора, обласних і окружних прокуратур на території кількох регіонів України припинено діяльність організованих груп, які займалися шахрайством у сфері фінансових послуг під виглядом кол-центрів
У Києві було розкрито діяльність мережі фальшивих брокерських кол-центрів, які функціонували за традиційною схемою шахрайства під назвою "інвестиційна підтримка". Оператори цих центрів, маскуючись під представників закордонних брокерських фірм, обманом виманювали гроші у громадян з країн Європи та Південної Азії, стверджуючи, що ці кошти призначені для вигідних фінансових інвестицій.
Під час проведення обшуків було конфісковано більше 400 одиниць комп'ютерної техніки, мобільні телефони, інформаційні носії, чорнові записи бухгалтерії та інші матеріальні докази.
У Львівській області було зупинено роботу 23 шахрайських кол-центрів. Організовані злочинні групи видавали себе за брокерські фірми та фінансові платформи, persuading людей інвестувати гроші в криптовалюти та нібито вигідну торгівлю на фондових ринках. Насправді ж, злочинці заволоділи коштами громадян, включаючи мешканців європейських країн.
Під час проведення обшуків в офісних приміщеннях було конфісковано комп'ютерну техніку, зокрема більше 1 000 системних блоків і ноутбуків, а також мобільні телефони і сервери, що застосовувалися в незаконній діяльності, разом з іншими речовими доказами.
Розслідування продовжується. Виявляються особи, які стоять за організацією нелегальних колл-центрів.
У Луцьку було виявлено та зупинено роботу шахрайського кол-центру, створеного групою осіб, до складу якої входили також іноземці. Оператори телефонували мешканцям країн ЄС, представляючись співробітниками банків, отримували їхні конфіденційні дані та здійснювали зняття коштів з рахунків.
Під час проведення обшуків було виявлено 20 стаціонарних комп'ютерів, 3 ноутбуки, зброю, готівку, чорнові записи, мобільні телефони, банківські картки та два автомобілі. Кол-центр налічував 23 робочі позиції та функціонував як ефективно організований конвеєр шахрайських схем.
У Одеській області, зокрема в Одесі та Чорноморську, було здійснено 20 санкціонованих обшуків. Вони дозволили виявити мережу кол-центрів, які функціонували під виглядом легального бізнесу. Зловмисники представлялися співробітниками банків, державних органів та онлайн-сервісів, щоб обманювати людей.
Під час проведення слідчих заходів було confiscовано більше 850 одиниць комп'ютерної техніки, близько 180 мобільних телефонів, готівкові кошти, інструкції, сценарії для спілкування, носії даних та навіть зброю. Кіберексперти вже розпочали дослідження частини криптовалютних рахунків, що мають зв'язок із незаконними діями.
Скоординована операція стала можливою завдяки співпраці Офісу Генерального прокурора з регіональними прокуратурами, Нацполіцією, СБУ, а також за матеріалам журналістських розслідувань.
Досудові розслідування у всіх епізодах тривають. Встановлюються організатори схем, повне коло учасників, а також потерпілі особи. Вирішується питання про накладення арештів на вилучене майно, зокрема кошти та техніку.
Прокуратура продовжить принципову лінію в боротьбі з організованими схемами шахрайства, які працюють як транснаціональний бізнес та плямують репутацію України в умовах війни