В Україні проходить процес оновлення гривневих банкнот: оголошено, які купюри Національний банк України планує вилучити з обігу.

В Національному банку України повідомили, що застарілі банкноти будуть обмінюватися на нові купюри з такими ж номіналами.
Національний банк України ініціював кампанію щодо вилучення з обігу старих гривневих купюр, які були випущені в період з 2003 по 2007 рік, інформує Politeka.net.
Цю інформацію оприлюднили безпосередньо в Національному банку України.
Під вилучення потрапляють купюри номіналом 50 та 200 гривень. Заміна цих банкнот відбуватиметься поступово в процесі, наприклад, під час розрахунків, тому громадянам не потрібно проходити спеціальний обмін, пише Політека.
У Національному банку України роз'яснили, що застарілі банкноти будуть поступово замінюватися на нові купюри того ж номіналу, які були випущені зразка 2014 року та пізніше. Громадяни можуть без будь-яких обмежень продовжувати користуватися старими банкнотами, оскільки вони залишаються законними платіжними засобами.
"Громадянам не слід здійснювати спеціальний обмін. Вони можуть без жодних обмежень продовжувати використовувати банкноти старого зразка для розрахунків, адже вони залишаються законними платіжними засобами," - зазначено в повідомленні Національного банку України.
Починаючи з 1 листопада 2024 року, банки перестануть видавати ці банкноти для будь-яких готівкових транзакцій. Крім того, Національний банк України зупинить постачання старих купюр банкам, інкасаторським службам та підприємствам, які займаються обробкою готівки.
У Національному банку України зазначили, що оновлення банкнот проводить з метою підвищення якості готівки, що перебуває в обігу.
"В результаті, банкнотно-монетна серія гривні включатиме виключно сучасні грошові знаки. Це підвищить якість і надійність національної валюти в обігу," - повідомили в Національному банку України.
Актуальні новини з України:
Нагадаємо Politeka писала, Відмова від долара на користь євро: як це вплине на заощадження українців, повідомили в НБУ.
Згідно з інформацією від Politeka, українці можуть анулювати обмін доларів: у Національному банку України розкрили умови для повернення коштів.
Як повідомляло видання Politeka, спостерігається зростання попиту на іноземну валюту. НБУ прокоментував, чи слід очікувати на підвищення курсу долара у найближчому майбутньому.