Новини світу фінансів

В Україні спостерігається зниження обсягів закупівлі пального населенням і підприємствами на автозаправних станціях, відповідно до інформації податкових органів.

Винятком є лише столиця.

У першій половині поточного року в Україні обсяги реалізації пального (бензин, дизель, LPG) на автозаправних станціях (АЗС) досягли 3,62 млрд літрів. Це показник на майже 7% нижчий у порівнянні з тим же періодом 2024 року. Інформацію наводить спеціалізоване видання enkorr.ua, посилаючись на дані Державної податкової служби України.

Одночасно загальна вартість проданого пального залишилася практично на тому ж рівні і становила 182,9 трлн грн.

Іншими словами, обсяг реалізації пального в натуральному вимірі зменшився, тоді як в грошовому вираженні залишився на тому ж рівні.

Згідно з інформацією, червень став найуспішнішим місяцем за останні шість місяців у сфері реалізації. У минулому місяці, за даними реєстраторів розрахункових операцій, було реалізовано 646,5 млн літрів пального, що на 1% перевищує показники травня. Водночас вартість продажів зросла на 3%, досягнувши 32,5 млрд гривень.

Згідно з традицією, Київська область стала провідним регіоном у сфері реалізації пального, обсяг якого склав 785,7 млн літрів (-1%). Цей показник перевищує сумарні обсяги Дніпропетровської області (308,6 млн л, -10%) та Львівської області (289,7 млн л, -4%), які зайняли друге та третє місця відповідно за обсягами РРО.

Більше того, у порівнянні з минулим роком, в усіх регіонах спостерігалося зниження обсягів проливів. Проте ситуація в столиці виглядає дещо позитивніше: обсяги реалізації пального залишилися на рівні 379,5 млн літрів у порівнянні з першим півріччям 2024 року, а доходи зросли на 8% і досягли 19,8 млрд грн. Проте, якщо розглядати місячну динаміку, в червні відзначено зменшення обсягів на 4% у порівнянні з травнем, що стало найнижчим показником з березня цього року - лише 64 млн літрів.

Вірогідно, зменшення обсягів закупівлі та споживання пального вказує на загальне скорочення економічної активності в Україні. Люди почали ретельніше витрачати кошти, а підприємства знижують виробничі потужності або зовсім припиняють свою діяльність.

Відповідно до прогнозів Департамент сільського господарства США (USDA), в цьому маркетинговому році (2025-2026 рр.) показники України щодо обсягів виробництва пшениці скоротяться на 1 млн тонн - до 22 млн тонн. Також скоротиться і експорт зерна з України.

Читайте також