Новини світу фінансів

В Україні відбувається обмін грошей: які банкноти гривні НБУ планує вилучити з circulation.

Національний банк України розпочав процедуру вилучення з обігу старих гривневих банкнот, які були випущені в період з 2003 по 2007 рік. Цей процес стартував 1 листопада. Під вилучення потраплять купюри номіналом 50 і 200 гривень. Заміна старих грошей відбуватиметься поступово, наприклад, під час звичних фінансових транзакцій. Тож українцям не потрібно буде проходити спеціальну процедуру обміну.

Цю інформацію озвучили представники НБУ. Вони підкреслили, що старі купюри будуть обміняні на сучасні банкноти аналогічних номіналів, що були випущені зразка 2014 року та пізніше.

"Громадянам не потрібно здійснювати спеціальний обмін. Вони мають можливість без жодних обмежень використовувати банкноти старого зразка для розрахунків, оскільки ці банкноти залишаються законними платіжними засобами", - зазначено в повідомленні.

Важливо зазначити, що з 1 листопада 2024 року фінансові установи не будуть надавати ці банкноти з каси під час усіх видів готівкових транзакцій. Крім того, Національний банк також припинить їх випуск.

"Згідно з інформацією Національного банку, банкноти старого зразка номіналом 50 і 200 грн більше не будуть повернені в обіг після їх надходження до банків. Вони будуть вилучені та передані до НБУ для подальшої переробки та утилізації."

Чому Національний банк України проводить обмін валют?

Регулятор пояснив, що основною причиною для проведення заміни купюр є прагнення покращити якість готівки, яка перебуває в обігу. Заміна старих банкнот номіналом 50 та 200 гривень "завершить цей етап".

"В результаті, банкнотно-монетний ряд гривні буде складатися виключно з грошей нового покоління. Це підвищить якість і надійність готівки національної валюти, що знаходиться в обігу", - повідомили у Національному банку.

Водночас, нагадали в НБУ, в Україні виводять з обігу й інші купюри гривні. Зокрема:

Як зазначив OBOZ.UA, Національний банк України розпочав реалізацію нових пам'ятних монет номіналом 5 гривень. Ці монети, які відзначають козацьку спадщину, отримали назву "Ні куля, ні шабля!". Кожна монета коштує 161 гривню.

Читайте також