Новини світу фінансів

Не всі угоди потребують ратифікації. Шмигаль поділився інформацією про те, які додаткові угоди планують підписати Україна та США, а також чи потрібно їх розглядати у Верховній Раді.

Наступні технічні документи до угоди про створення Україно-американського інвестиційного фонду відновлення будуть не міжурядового, а інституційного рівня.

Отже, їм не знадобиться затвердження Верховної Ради. Таку інформацію озвучив прем'єр-міністр Денис Шмигаль 2 травня під час години запитань до уряду в українському парламенті, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"З огляду на масштабність угоди, потрібні ще додаткові кроки -- це документи не міжурядового рішення, а інституційного, які в критичних питаннях принципово узгоджені і не виходять за рамки угоди, а розвивають її", -- сказав Шмигаль.

Прем'єр зазначив, що ці наступні угоди носитимуть імплементаційний характер (комерційні або виконавчі угоди), які підписуватимуться між українським агентством та американською Development Finance Corporation (DFC), і тому не потребуватимуть ратифікації в парламенті.

За його словами, першими двома такими угодами будуть угода про створення Фонду, яка передбачатиме умови, як саме створюється цей Фонд, а друга угода передбачатиме умови роботи Фонду.

Шмигаль зазначив, що всі необхідні документи вже готові, і їх підписання планується найближчим часом після завершення процедури ратифікації угоди.

Як повідомлялося, 30 квітня США та Україна підписали угоду про створення Україно-американського інвестиційного фонду відновлення. Він містить 12 статей і перелік критичних матеріалів, має фінансовий характер, від України учасником фонду буде Агентство з питань підтримки державно-приватного партнерства (ДПП) зі сфери управління Міністерства економіки.

Після ратифікації почнеться створення самого фонду між Міжнародною фінансовою корпорацією розвитку США (Development Finance Corporation, DFC) та Українським агентством ДПП, що діє в рамках Міністерства економіки.

Денис Шмигаль нещодавно зазначив, що в домовленостях між Україною та США відсутні гарантії безпеки.

Також Шмигаль розкрив деякі подробиці майбутньої діяльності Фонду.

Читайте також