Українські підприємства знизили свої прогнози стосовно майбутнього розвитку.
Вірогідно, за підсумками грудня та січня очікування будуть не високими.
У листопаді український бізнес знизив свої прогнози щодо ділової активності. Щомісячний індекс очікувань ділової активності становив 47,2, що є зниженням у порівнянні з 49,4 у жовтні, і залишився нижче нейтрального показника в 50 пунктів. Цю інформацію оприлюднила народна депутатка Ніна Южаніна, посилаючись на дані Національного банку України.
Вона також висловила думку, що в січні не слід очікувати покращення оцінок.
"У грудні-січні до всіх зазначених факторів, таких як війна, зростання цін на електроенергію, інфляція та нестача робочої сили, приєднається ще й збільшення податків," - підкреслила вона.
За словами експертів, промисловий сектор прогнозує зниження обсягів виробництва та кількості нових замовлень. У сфері послуг спостерігається зниження прогнозів щодо обсягів наданих послуг, а також нових заявок на їх виконання. Найбільш песимістичні настрої панують у будівництві, де очікується зменшення обсягів робіт, нових контрактів, а також закупівель сировини і матеріалів.
Проте оптимістичні настрої зберігають учасники торгівлі, які очікують на зростання товарообігу та обсягу закупівель продукції для реалізації.
"Як і раніше, у більшості секторів економіки прогнозують скорочення персоналу", - підкреслила вона.
Нагадаємо, що нещодавно міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings, аналізуючи операції з єврооблігаціями протягом останніх кількох місяців, підтвердило свій довгостроковий рейтинг України в іноземній валюті на позначці RD - обмежений дефолт. Аналітики агентства зазначають, що економіка України виявляє певну стійкість.