Новини світу фінансів

З 1 червня українські фінансові установи зменшили обмеження на карткові перекази: кому це може бути актуально?

Нові обмеження стосуються клієнтів з середнім та низьким рівнем ризику, які зможуть здійснювати менші грошові перекази.

Попри те, що Національний банк України вирішив не продовжувати встановлені ним в жовтні минулого року обмеження на вихідні карткові перекази, в Україні продовжує діяти меморандум банків. Він передбачає домовленість 44 банків та двох фінансових компаній - NovaPay та RozetkaPay - про обмеження на відкриття рахунків та всі вихідні перекази для клієнтів.

З 1 червня в рамках меморандуму будуть введені нові обмеження на карткові перекази, повідомляє ресурс Finance.ua.

З 1 червня 2025 року ліміт на вихідні перекази для клієнтів "середнього" та "низького ризику" буде знижено зі 150 до 100 тис. грн на місяць. Нагадаємо, що йдеться про всі перекази - і з картки на картку, і за IBAN. Не враховуються лише перекази між своїми картками, відкритими в одному банку.

Для клієнтів, віднесених до категорії "високий ризик", ліміт на перекази залишиться на позначці 50 тисяч гривень на місяць.

Для того щоб здійснювати перекази більших сум між банками, необхідно надати фінансовій організації документи, які підтверджують джерело та обсяг ваших доходів.

Обмеження не поширюються на клієнтів із підтвердженими джерелами доходів. Наприклад тих, хто має в банку рахунок ФОП або відкрив зарплатну картку. Також ліміти не стосуються волонтерів та благодійних організацій.

Щоб підтвердити походження і розмір своїх доходів у банк можна надати наступні документи:

Обмеження на вихідні перекази поширюються на всі види транзакцій, включаючи P2P-перекази та перекази за реквізитами IBAN.

Крім того, фінансові установи, які підписали меморандум, запровадили ліміти на кількість рахунків, відкритих в одній валюті для одного клієнта. Ця кількість не повинна перевищувати трьох, якщо клієнт не надає документальні підтвердження своїх джерел доходів.

Депозитні, кредитні рахунки та рахунки, які відкриваються для використання програм державної підтримки (наприклад, "Національний кешбек"), не враховуються в цю кількість.

У меморандумі банків, подібно до документів Національного банку України, критерії не зазначені. Фінансові установи самостійно встановлюють ці критерії, базуючись на Законі України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та поширенню зброї масового знищення". Цей акт також відомий як "Закон про фінансовий моніторинг".

Підписаний банками меморандум спрямований на боротьбу з фінансовими злочинами, які загрожують стабільності економічної системи. Основна увага приділяється схемам, відомим як дропи, коли власники карток здають їх в оренду за визначену винагороду, щоб легалізувати кошти, отримані незаконним шляхом, зокрема, для ухилення від сплати податків.

Читайте також