Українцям пояснили, чи доцільно інвестувати кошти в долари та євро: чи варто очікувати на прибуток.
У найближчі 3 місяці в Україні не очікується різких рухів курсу гривні - Нацбанк контролюватиме ситуацію і в разі потреби зможе й надалі застосовувати монетарні механізми, щоб мінімізувати інфляцію та зміцнити нацвалюту. Відповідно, інвестиції в іноземну валюту - як долар, так і євро - можуть в окремих випадках допомогти українцям лише зберегти заощадження на поточному рівні. Однак про їхнє примноження говорити поки не доводиться.
Про це OBOZ.UA розповів менеджер із комунікацій "Глобус Банку" Володимир Германов. Він зазначив:
Прогнозується, що впродовж найближчих трьох місяців коливання курсу долара США буде помірним. На думку експертів, до кінця червня курс може зрости лише на 1-3%, що означає, що офіційний курс перебуватиме в діапазоні 41,8-42,8 грн за долар. Таким чином, інвестиції у долари не стануть оптимальним рішенням для захисту капіталу від інфляційних ризиків, - зазначається в повідомленні.
З іншого боку, варто відзначити, що, враховуючи глобальні тренди повільного зміцнення євро, курс долара по відношенню до євро залишиться в стабільному діапазоні: 1 долар коштуватиме приблизно 0,9-0,95 євро. Це означає, що розрив в ціні валют не перевищить 10%. Водночас, немає суттєвих підстав для того, щоб євро почало істотно зміцнюватися.
"Отже, купівля євро може слугувати лише як "індексація" активів. Проте, навряд чи існуючі курси задовольнять людей, які сподіваються, що інвестиції в євро суттєво підвищать їхній дохід," - поділився думками Германов.
Як зазначав OBOZ.UA, експерти рекомендують українцям зберігати свої заощадження в облігаціях внутрішньої державної позики (ОВДП). Це пов'язано з тим, що наразі вони забезпечують найбільший рівень доходу.