Українці мають можливість анулювати обмін доларів: як повернути кошти назад.
Громадяни України мають можливість повернути нещодавно отриману іноземну валюту (наприклад, долари) та отримати назад свої кошти, тобто здійснити так званий "зворотний обмін". Однак варто зазначити, що термін для цього обміну є досить обмеженим – його можна виконати лише протягом 15 хвилин після проведення первинної операції.
Про це повідомили у самому НБУ. Там зазначили, що ще однією умовою для проведення зворотного обміну є наявність відповідного документа. Ним може бути:
"Ви маєте можливість виконати зворотний обмін валюти протягом 15 хвилин після первісної операції. Однак це можливо лише за наявності квитанції або документа, що підтверджує розрахунок. Ця інформація міститься у Постанові правління НБУ №2, що стосується правил проведення операцій з валютними цінностями," - зазначено в оголошенні.
До кінця 2024 року курс може зрости
Зі свого боку, економіст, виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин розповів OBOZ.UA, що до кінця 2025 року курс долара в Україні може сягнути 47,5 грн. При цьому до кінця поточного - 2024-го - він може зрости до 42 грн.
Експерт нагадав: до держбюджету України на 2025 рік курс долара закладено на середньорічному рівні 45 грн. "Це означає, що цього року ми закінчуватимемо приблизно на рівні курсу близько 42 грн. А наступний рік ми закінчуватимемо на курсі 47 плюс. Може, 47 з половиною", - пояснив економіст.
Нацбанк же на 23 грудня оновив офіційний курс долара до 41,88 грн. Таким чином, не виключається, що найближчими тижнями курс гривні "просяде" на близько 12 коп.
Річ у тім, пояснив він, що цей процес не є довільним або ж результатом тих чи інших катастрофічних подій. Навпаки, за його словами, Нацбанк свідомо послаблює гривню.
Згідно з бюджетними показниками, до завершення поточного року можна очікувати курс на рівні приблизно 42 гривні за долар. Це не випадкове зниження, про яке йдеться, а результат ретельного планування та розрахунків. Отже, тут немає місця для несподіванок, - підкреслив Пендзин.
Як повідомляло OBOZ.UA, банки та обмінні пункти можуть відмовлятися приймати деякі іноземні купюри, включаючи долари. Це робиться на "законних" підставах. Справа в тому, що наявні нормативи дозволяють відмовляти у прийомі пошкоджених банкнот.