Новини світу фінансів

Україна адаптує свою фінансову стратегію: готується до значущого кроку в сфері пенсійного забезпечення.

В Україні планують оновити ключовий фінансовий орієнтир - Національний банк вже розробляє стратегію, яка суттєво трансформує валютну політику держави.

Раніше ми повідомляли про те, які банкноти більше не приймаються банками та обмінними пунктами: ці долари не підлягають обміну.

Національний банк України планує стратегічний перехід до використання євро як основної валюти в країні. Про це повідомив заступник голови НБУ Юрій Гелетій під час брифінгу. За його словами, наразі головною валютою, до якої прив'язаний валютний курс, залишається долар США, однак у майбутньому ситуація може змінитися.

Фінансовий регулятор продовжує здійснювати валютні інтервенції, зосереджуючи увагу на доларах США, оскільки ця валюта є основною для визначення обмінного курсу гривні. У той же час все частіше обговорюється можливість переходу на євро, що спрямоване на підсилення євроінтеграційної стратегії України та зміцнення фінансової стабільності.

"Ми спостерігаємо поступове зниження вартості долара в порівнянні з євро. Незважаючи на те, що курс гривні до долара показує зміцнення, обмінний курс гривні до євро наразі визначається через крос-курси, що, в свою чергу, спричиняє девальвацію по відношенню до євро," – зазначив Юрій Гелетій.

Фахівці вказують на те, що подібні зміни є відповіддю на геополітичні виклики та зміни в глобальній торгівлі. У зв'язку з цим Національний банк України все більше зосереджується на аналізі коливань основних світових валют, зокрема євро, яке стає дедалі важливішим для економічної ситуації в Україні.

Слід підкреслити, що перехід на євро не відбудеться раптово. Як зазначив представник Національного банку України, це тривалий процес, що вимагає всебічного аналізу та координації між різними державними органами.

"Ми працюємо над цим у рамках спеціальних робочих груп. Це складне питання, яке не можна реалізувати в короткий термін, але ми вже розробляємо відповідну стратегію", -- наголосив Гелетій.

Вибір щодо потенційного переходу обумовлений не лише політичним прагненням України до Європи, а також тим, що країни Європейського Союзу є важливими партнерами в торгових відносинах та у зміцненні оборонних можливостей країни.

Нагадуємо, що раніше Національний банк зафіксував зростання обсягів валютних продажів серед населення — українці стали активніше реалізовувати долари, що, у свою чергу, позначається на стані міжбанківського ринку. При цьому курс євро досяг небачених раніше рівнів, а вартість долара дещо зменшилась.

Експерти відзначають, що коливання на міжнародних фінансових ринках та подальша фрагментація світової економіки примушують нації, в тому числі й Україну, переглядати свої валютні пріоритети. Це спонукає їх орієнтуватися на більш стабільні економічні об'єднання, такі як Європейський Союз.

Также обратите внимание на:

Читайте також