Новини світу фінансів

Україна отримала кредит у розмірі 20 мільярдів доларів від американської фінансової установи.

Уряд України затвердив умови угоди, за якою американський банк Federal Financing Bank (FFB) надасть Україні позику на 40 років, що може сягати до 20 мільярдів доларів. Ця програма є складовою частиною ініціативи країн G7, метою якої є виділення Україні 50 мільярдів доларів з доходів від заморожених активів Росії.

"Фінансування за рахунок позики здійснюється через переказ коштів до Фонду фінансового посередництва, створеного для підтримки залучення ресурсів для інвестування в укріплення України (Фонд фінансового посередництва для інвестування в зміцнення України), заснованого Світовим банком 10 жовтня 2024 року, на користь держави", – зазначено в урядовій постанові №1388 від 6 грудня.

У рамках угоди планується укласти декілька контрактів:

За умовами договору, відсоткова ставка позики становитиме 1,3% річних плюс поточна середня ставка за річними казначейськими облігаціями США. Погашення та виплата відсотків відбуватиметься з доходів, отриманих від заморожених російських активів.

Фінансова підтримка для України

25 жовтня країни Групи семи (G7) погодилися надати Україні кредит на суму приблизно 50 мільярдів доларів, який буде забезпечено доходами від заморожених російських активів. Ці кошти будуть розподілені через кілька каналів, щоб підтримати бюджет, військові потреби та зусилля з відновлення в Україні.

Раніше, 22 жовтня, Європейський парламент погодив надання Україні кредиту в 35 млрд євро. Того ж дня уряд Великої Британії теж погодив надання Україні 2,93 млрд доларів кредиту на виробництво ППО та артилерійських систем. Кредит погасять коштом заморожених активів Росії.

23 жовтня Сполучені Штати оголосили про надання Україні додаткової допомоги в обсязі до 20 мільярдів доларів. Цей внесок є складовою частиною загального пакету підтримки на 50 мільярдів доларів, що формують країни G7 та Європейський Союз.

29 жовтня прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Японія надасть Україні 3 млрд доларів у межах фінансової підтримки країн G7.

Читайте також