Новини світу фінансів

Україна отримала 400 мільйонів євро від Європейського Союзу: куди були спрямовані ці фінансові ресурси.

Фінансові потреби на цей рік закриті.

Україна вже витратила більше 400 мільйонів євро з європейського фонду Ukraine Facility на фінансування важливих суспільних секторів, таких як освіта, охорона здоров'я та допомога громадянам, які постраждали через війну.

Про це поінформувала Державна аудиторська служба. Як зазначається, в межах програми макрофінансової підтримки з боку Європейського Союзу значна частина виділених коштів була спрямована на реалізацію освітніх ініціатив, розвиток системи охорони здоров'я, а також на соціальну допомогу внутрішньо переміщеним особам, ветеранам війни та родинам загиблих військових.

Очільниця Держаудитслужби Алла Басалаєва зауважила, що ресурси передаються у регіони і до завершення дії програми у 2027 році сума фінансування поступово зростатиме. Вона звернулася до керівників місцевого самоврядування з вимогою забезпечити ефективне та цільове використання цих коштів, адже у випадках порушень чи зловживань відомство інформуватиме європейських донорів. За її словами, всі транзакції в межах Ukraine Facility проходитимуть жорсткий аудит -- фахівці перевірятимуть точність фінансових звітів та відповідність реальним витратам.

У той же час, під час засідання уряду 6 травня, прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що Україні вдалося повністю задовольнити свої потреби у зовнішньому фінансуванні на цей рік. Він підкреслив, що дефіцит державного бюджету покривається за рахунок міжнародної допомоги та внутрішніх позик. Загальна сума, необхідна Україні для міжнародного фінансування у 2025 році, перевищує 39 мільярдів доларів, і ця сума вже забезпечена.

Також Шмигаль наголосив, що наступного року уряд планує спрямувати 26% ВВП на оборону та безпеку. Ці витрати фінансуватимуться за рахунок податків, митних зборів, акцизів і надходжень до бюджету. Так, у квітні державна скарбниця отримала майже 275 мільярдів гривень, а з початку року -- понад 856 мільярдів.

Читайте також