Новини світу фінансів

Голова Національного банку України зазначив, що країна має можливість перейти на євро замість долара.

Україна вивчає варіант відмови від долара США як основної валюти для курсової прив'язки, переходячи до євро.

Такий гіпотетичний сценарій пояснюється кількома факторами. Про це сказав глава Національного банку України Андрій Пишний, передає Reuters.

За його словами, можливий вступ країни до Європейського Союзу, зростаюча роль ЄС у зміцненні обороноздатності України, а також "збільшення нестабільності на світових ринках і ризик фрагментації глобальної торгівлі" змушують Національний банк України переосмислити, чи варто євро стати основною валютою для гривні замість долара.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде курсом долара та цінами в Україні до кінця року: прогноз НБУ

У коментарі західному виданню Пишний стосовно такої можливої зміни "головної" валюти зауважив, що "ця робота складна і потребує якісної, різнобічної підготовки".

Голова Національного банку вважає, що активізація інвестиційної та споживчої діяльності, що стала можливою завдяки поглибленню співпраці з Європою та стабілізації економічної ситуації, могла б сприяти зростанню економіки, яке за прогнозами може досягти 3,7-3,9% упродовж найближчих двох років.

Пишний звернув увагу, що багато в чому економічна траєкторія залежить від ситуації на фронті та як розвиватиметься російсько-українська війна.

"Першочергове завершення війни безперечно стало б вигідним розвитком подій з позитивними економічними наслідками, якщо б воно передбачало надання Україні гарантій безпеки", - підкреслив Пишний.

Після того, як Дональд Трамп знову зайняв пост президента США, курс долара (.DXY) знизився більш ніж на 9% у порівнянні з кошиком основних валют. Це сталося внаслідок того, що інвестори почали уникати американських активів, повідомляє Reuters.

Водночас Пишний зазначає, що операції з американськими доларами залишаються основними в усіх секторах валютного ринку. Однак, як підкреслив голова НБУ, частка угод, що здійснюються в євро, в багатьох сегментах показує тенденцію до зростання, хоча "поки що це зростання є помірним".

Читайте також