У яких фінансових установах українці тримають свої заощадження та в якій валюті: новий рейтинг.
Цю інформацію надає РБК-Україна, спираючись на дані Національного банку України (НБУ).
За даними НБУ, в державному ПриватБанку було 24,1 млн вкладників, які зберігали 501,7 млрд гривень. 9 млн вкладників, сума - 98,6 млрд гривень.
Наступними є банки міжнародних банківських груп: Райффайзен Банк, який обслуговує 3,3 мільйона вкладників з загальною сумою вкладів 76,6 мільярда гривень, та Укрсиббанк, де налічується 2,3 мільйона вкладників з сумою вкладів 60,5 мільярда гривень.
Згідно з інформацією Національного банку України, на 1 листопада 2024 року в 62 банках, які є учасниками Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, було зафіксовано 69,4 мільйона депозитів від громадян та фізичних осіб-підприємців.
Переважна частина депозитів була розміщена в національній валюті: 59,1 мільйона вкладів на загальну суму 477 мільярдів гривень. В той же час, у валюті налічувалося 10,3 мільйона депозитів на суму 472 мільярди гривень.
Згідно з інформацією НБУ, у жовтні середні процентні ставки на нові депозити в національній валюті в банках досягли 10,5% річних. У той же час, ставки за валютними депозитами залишаються на рівні лише 1,0% річних. Водночас, з початку року курс долара підвищився на 10,2%.
У четвертому кварталі 2024 року українські банки прогнозують зменшення ставок на депозити для фізичних осіб. Очікується, що інфляція в найближчі місяці перевищить 10%, внаслідок чого прибутковість банківських вкладів не зможе компенсувати зростання цін.