У мобільному телефоні колишньої керівниці Хмельницької МСЕК Крупи було знайдено переписку, що підтверджує її контакти з співробітниками Державного бюро розслідувань, прокуратури та митних органів, повідомляють ЗМІ.
У процесі розгляду справи колишньої голови Хмельницької медико-соціальної експертної комісії Тетяни Крупи, яку підозрюють у незаконному збагаченні, Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду зосередила увагу на перегляді арештів її мобільного телефону та ноутбука. Повідомляється, що в телефоні Крупи було знайдено переписку з особами, які мають зв'язки з працівниками Державного бюро розслідувань, обласної прокуратури та митниці.
Про це свідчать дані судового реєстру, на які звернули увагу ЗМІ. Відповідну техніку було вилучено під час обшуку помешкання сім'ї експосадовиці за ухвалою суду.
Проте правоохоронні органи не змогли здійснити повну копію пам'яті мобільного телефону, а також отримати дані з ряду застосунків, таких як Telegram, Signal та електронна пошта, які були знайдені на пристрої.
Під час аналізу мобільного телефону iPhone 14 Pro Max, що належав Тетяні Крупі, слідчі виявили в додатку Signal чати з профілями, які вказують на її зв'язки з працівниками Державного бюро розслідувань, керівництвом обласної прокуратури та митними органами. Крім того, в телефоні були знайдені переписки Крупи з різними контактами щодо оформлення документів для отримання статусу інваліда та відстрочки для певних осіб.
У процесі обробки листів було знайдено звернення одного з суддів Хмельницького апеляційного суду до міністра охорони здоров'я з проханням надати дозвіл на виїзд за кордон для проходження лікування.
"Суд вважає, що наявні достатні підстави вважати, що все вилучене майно та документи відповідають ознакам речових доказів, тому підлягають арешту з метою забезпечення збереження речових доказів", - йдеться в ухвалі апеляційної інстанції.
Антикорупційний суд також раніше звернув увагу на те, що досі не було накладено арешт на 36 об'єктів нерухомості, які належать Тетяні Крупі та її родичам. Зокрема, це 13 об'єктів, що належать їй (домоволодіння та 12 земельних ділянок), три об'єкти чоловіка Володимира Крупи (житловий будинок і дві земельні ділянки), 18 об'єктів сина Олександра Крупи (квартира, чотири будинки, 13 земельних ділянок) і два приміщення невістки Катерини Крупи. За даними слідства, ці активи були придбані родиною Крупи до початку листопада 2020 року.
Як інформував OBOZ.UA:
Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив продовжити арешт Тетяни Крупи, голови Хмельницької медико-соціальної експертної комісії, яка підозрюється в незаконному збагаченні. Термін арешту тепер триває до 26 січня 2025 року. Окрім цього, їй зменшили розмір застави на 20 мільйонів гривень — з 300 до 280 мільйонів гривень.
4 жовтня 2024 року правоохоронці викрили Тетяну Крупу, голову Хмельницької медико-соціальної експертної комісії, та її сина Олександра, який займав керівну посаду в місцевому управлінні Пенсійного фонду України, у корупційній діяльності. Під час проведених санкціонованих обшуків у їхньому житлі та робочих кабінетах було виявлено готівкові кошти в різних валютах, загальна сума яких становила 6 мільйонів доларів.
- 7 жовтня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді арешту на 60 діб для очільниці Хмельницької обласної МСЕК Тетяни Крупи. Альтернативно встановлено заставу в розмірі 500 мільйонів гривень.
- зазначалося, що Крупа та її близькі родичі мають у власності 39 земельних ділянок на 27,885 га, а також електростанції та мільйони гривень готівкою. За декларацією Крупи за 2023 рік, лише за місцем основної роботи головлікарка отримала 597 300 гривень.
- також слідство виявило у Крупи та її сім'ї мільйонні рахунки в польських банках. Ці кошти не було відображено у декларації Крупи за 2023 рік.
Під час свідчення в суді Тетяна Крупа зазначила, що лише її чоловік має точну інформацію про джерела фінансів. Вона стверджує, що її родині належать лише ті кошти, які зафіксовані в декларації про майновий стан, а всі інші активи - це власність інших осіб.