Новини світу фінансів

В Сполучених Штатах планують затримати мільярдера: які його провини та яку суму грошей він має?

Американська прокуратура видала ордер на арешт індійського мільярдера Гаутама Адані та його племінника Сагара Адані, яких звинувачують у корупційних діях. Ці особи є керівниками Adani Group, найбільшого конгломерату в Індії, що займається різними сферами, включаючи транспорт, логістику, газорозподільні системи та видобуток вугілля.

Згідно з інформацією, наданою Reuters, Гаутам і Сагар Адані стали об'єктом арешту в рамках позову, який подала Комісія з цінних паперів і бірж США до американського суду. Представники цього регулятора висунули звинувачення проти індійських бізнесменів у підкупі державних службовців на величезні суми, що перевищують сотні мільйонів доларів, з метою лобіювання своїх корпоративних інтересів, а також у порушенні законодавства, пов'язаного з випуском облігацій Adani Group на суму $750 мільйонів.

Якщо Адані будуть визнані винними, їм може загрожувати невизначений штраф і заборона на обіймання посад у компаніях, акції яких котируються на біржі США. У Adani Group назвали кримінальні звинувачення безпідставними, а фінансовий директор конгломерату зазначив, що обвинувачення стосується лише одного контракту Adani Green Energy, який становить приблизно 10% її бізнесу. Інші підрозділи компанії в цьому позові не згадуються.

У федеральній прокуратурі США повідомляють, що Гаутам і Сагар Адані можуть бути залучені до схеми підкупу індійських посадовців на суму $265 млн. Ці кошти використовувалися для забезпечення укладення контрактів на будівництво найбільшої сонячної електростанції в Індії та постачання електричної енергії, що, за прогнозами, могло принести групі Adani прибуток у розмірі $2 млрд протягом двох десятиліть.

Це став уже другий великий скандал навколо 62-річним Гаутама Адані, який, згідно з даними Bloomberg Billionaires Index, є 21-м у списку найбагатших людей у світі та другим за багатством в Індії, а його статки оцінюються в $70,8 млрд. результаті ринкова капіталізація його компанії з 6 листопада впала на $16,5 млрд, а влада Кенії скасувала проект про спільне будівництво аеропорту.

Раніше OBOZ.UA повідомляв про суд над засновником найбільшої у світі криптовалютної біржі Binance, мільярдером Чанпен Чжао. Йому загрожували три роки за порушення законів про боротьбу з відмиванням грошей, але він визнав свою провину, погодився заплатити штраф і залишив посаду голови своєї компанії

Читайте також